Google Fit uygulaması iOS için indirmeye sunuldu

Google’ın sıhhat ile hayat bilgilerini bir ortaya toplayarak çeşitli tahliller yaptığı ve kullanıcılara tekliflerde bulunduğu Google Fit uygulaması uzun bir ortadan sonra iOS tarafında da indirime sunuldu.

Apple’a değerli rakip

Daha evvel Android aygıtlar ve Wear OS akıllı saatler ile uyumlu olan Google Fit uygulaması artık 1 milyardan fazla nüfusa sahip iOS ekosistemine de açılmış oldu. Böylece Google Fit platformu Apple Health platformundan daha geniş bir kitleye ulaşabilecek.

Uygulamada iki değerli nokta var. Birincisi Move Minutes isminde günlük aktivitelerinize nazaran kazanabileceğiniz dakika puanları. İkincisi ise nabzınızı arttıracak aktiviteler yaptığınızda aldığınız kalp puanları. Bu puanlara nazaran her hafta kâfi idman yapıp yapmadığınızı anlayabiliyorsunuz.

Diğer taraftan kullanıcının aktivitesine nazaran koçluk yapan ve maksatlar belirleyen bir özellik de yer alıyor. Tekrar Google Fit uygulaması Apple Health ile entegre çalışan öbür tüm uygulamalarla entegre olabiliyor. Bu uygulamalarda yapılan aktivitelere nazaran kalp ve dakika puanları kazanılabiliyor. Google Fit ayrıyeten Apple Watch ile de uyumlu çalışacak.

Google Fit: App Store II Google Play

Başa dön tuşu