Huawei MatePad Pro tanıtım tarihi belli oldu!

Huawei CEO’su Richard Yu‘nun, Çin’in tanınan toplumsal ağı Weibo’da yaptığı bir paylaşım, bir müddettir hakkında sızıntı bilgiler dolaşan Huawei MatePad Pro tabletin tanıtım tarihi ile ilgili olarak kıymetli bir ipucu veriyor.

Huawei MatePad Pro tanıtım tarihi belirli oldu!

Bilindiği üzere tablet dünyasında liderliği Apple ve Samsung göğüslüyor, lakin başka firmaların da bu alandaki yatırımları sürat kesmeye devam ediyor. Apple ve Samsung’a bu alanda rakip olmak için çalışmalarına sürat kesmeyen Huawei’nin MatePad Pro’su da bu yatırımların bir modülü.

Huawei CEO’su Richard Yu‘nun, Çin’in tanınan toplumsal ağı Weibo’da yaptığı paylaşımında MatePad Pro’nun ismi direkt geçmiyor. Richard Yu, yalnızca 25 Kasım’da Çin’in Şanghay kentinde düzenlenecek aktiflikte Mate serisine yeni eserlerin ekleneceğini belirtiyor. Bu aygıtlardan birinin de bir müddettir gündemde olan MatePad Pro olduğu varsayım ediliyor.

Kısa mühlet evvel Çin’de 3C sertifikası alan tabletin 40W şarj takviyesine sahip olacağı ve Mate 30 serisinde gördüğümüz Kirin 990 işlemciden güç alacağı biliniyor. 8 GB RAM ile gelecek olan tablet, kalem ve klavye dayanağı ile kullanıcılarına kullanım kolaylığı sunacak. Ayrıyeten siyah, beyaz, turuncu ve yeşil olmak üzere dört renk seçeneği sunacak olan aygıtta LED flaş ile güçlendirilen çift kamera da bulunuyor.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu