Google Haritalar artık restoranlardaki en iyi yemek seçeneklerini gösterecek

Hemen çabucak hepimiz rastgele bir restoran yahut kafeye gitmeden evvel kesinlikle Google Haritalar‘daki derecelendirme ve yorumlarına bakarız.  Gideceğimiz işletme ile ilgili başımızdaki soru işaretlerini kaldırmamızı sağlayan bu özelliklere bir yenisi daha ekleniyor.

Yemek seçerken başınız karışmayacak

Google Haritalar artık size gideceğiniz restorandaki en yeterli yemeker hakkında bilgi verecek bir bilhassa donatıldı. Bu bilhassa gideceğiniz yerdeki en tanınan yiyecek yahut menüler önünüze listelenecek ve sipariş verirken yaşadığınız baş karışıklığının önüne geçmeniz mümkün olacak. Bu özellik, Google Haritalar kullanıcıları tarafından sağlanan yemek isimleri, fotoğrafları ve incelemeleri ile eşleşen bir yapay zeka algoritması tarafından desteklenecek.

Tüm bu datalar tahlil edilerek, kullanıcıların restorandaki yemeklerden hangisinin en tanınan olduğunu görmesini kolaylaştıracak. Şayet lisanını bilmediğiniz bir ülkedeyseniz, buradaki yemek seçenekleri kendi dilinize çevrilmiş bir biçimde de size sunulacak. Yeni özelliğin Android kullanıcılarına sunulduğunu, yakın bir vakitte da iOS kullanıcılarının erişimine açılacağını da belirtmeden geçmeyelim.

Başa dön tuşu