Google Haritalar’ın hız limiti ve radar gösterme özelliği 40 ülkeye yayılıyor

İçinde bulunduğumuz yılın başında ABD, İngiltere, Avustralya, Rusya vb. ülkelerde, Google Haritalar’a hız limiti ve radar ikazları eklendi. Bugün itibariyle sürat limiti ve radarların görülebildiği ülke sayısı 40’a yükseldi. Ortalarında maalesef Türkiye bulunmuyor.

Android ve iOS uygulamasında

Google Haritalar’ın Android ve iOS uygulamalarına gelen güncelleme ile sürat limiti ve radar özelliği daha fazla ülkede gösterilmeye başlandı. Özelliği kullanabilen tüm ülkelerin listesi şu biçimde: Avustralya, Brezilya, ABD, Kanada, İngiltere, Hindistan, Meksika, Rusya, Japonya, Andorra, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Çekya, Estonya, Finlandiya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İsrail, İtalya, Ürdün, Kuveyt, Letonya, Litvanya, Malta, Fas, Namibya, Hollanda, Norveç, Umman, Polonya, Portekiz, Katar, Romanya, Suudi Arabistan, Sırbistan, Slovakya, Güney Afrika, İspanya, İsveç, Tunus ve Zimbabve.

Hız limiti ve radarların vatandaşlar tarafından takip edilmesi Almanya, İsviçre ve Fransa üzere ülkelerde yasa dışı olarak nitelendiriliyor. O yüzden liste içerisinde bulunmuyorlar. Hatta Fransa’da telefonunuzdaki yasa dışı uygulamaların polis tarafından denetim edilmesi bile mümkün.

Google Haritalar’ın yeni özelliği birçok kullanıcı tarafından uzun vakittir talep ediliyordu. Böylelikle daha fazla kullanıcıya yayılmaya başlamış oldu. Android tarafında kullanıcılar radar konumlarını da bildirebiliyorlar. iOS kullanıcıları için şimdi radar pozisyonu raporlama özelliği mevcut değil.

Başa dön tuşu