Google Mesajlar’a eklenecek yeni özellik belli oldu: Whatsapp’a rakip olacak

Kısa bir mühlet evvel Google Mesajlar’ın uçtan uca şifreleme özelliğini genişleten Google, kullanıcı tecrübesini arttırmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bu bağlamda uygulamaya eklenecek sıradaki özellik de belirli oldu. Bugün bir Reddit kullanıcısı tarafından, Google Mesajlar’ın ”Profil” takviyesine sahip olacağını gösteren manzaralar paylaşıldı.

Google Bildiriler ‘Profil Oluşturma’ özelliği kazanıyor

Bildirilenlere nazaran yeni Google İletilere eklenecek ”Profil Oluşturma” özelliği, WhatsApp ve Telegram uygulamalarına emsal olacak. Böylelikle kullanıcılar e-posta adreslerini kullanarak kendi profillerini oluşturabilecek ve profil fotoğrafları yükleyebilecek. Ayrıyeten Google, küme sohbetlerinde yer alan kullanıcıların, artık öteki kullanıcıları daha kolay tanımlamasını sağlayacak.

Paylaşılan imgeler, Profil özelliğinin Google Mesajlar’ın Ayarlar kısmına ekleneceğini doğruluyor. Bu kısımda kullanıcılara ”herkese açık, kişiler” gibi gizlilik seçenekleri, ”Profil Paylaşma” ve profil bildirimlerini içeren ek seçenekler sunulacak.

An itibariyle test etabında olan özelliğin ne vakit kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Lakin gelecekteki bir Beta sürümünde karşımıza çıkabilir. Görünüşe Google, amiral gemisi iletileşme uygulamasını Whatsapp ve Telegram karşısında daha rekabetçi hale getirmeyi planlıyor. 

Başa dön tuşu