Google Pixel 4’ün yeni görselleri çoklu kamera sistemine işaret ediyor

Arama devi Google’ın birkaç ay sonra piyasaya süreceği Pixel 4 serisi ile ilgili haberler gelmeye devam ediyor. Artık de Pixel 4’e ilişkin olduğu tez edilen birtakım görseller internete düştü. Render’lardaki en dikkat çeken ayrıntı ise aygıtın gerisindeki çoklu kamera sistemi.
Sektör üçlü ve dörtlü art kamera sistemine yönelirken Google, Pixel telefonunda tek kamera kullanmakta ısrar etti. Fakat şirket aygıtın kamera özelliklerini yazılım desteği ile en üst düzeylere taşımayı başardı. Bununla birlikte çoklu kamera sistemlerinin yeteneklerinin artık göz gerisi edilemeyecek bir düzeye ulaştığını da kabul etmek gerekir.

Ekrandan parmak izi okuma özelliği sunabilir

Akıllı telefonun art panelinde parmak izi tarayıcısı yok. Bu da Pixel 4’ün ekrana gömülü parmak izi sensörü yahut yüz tanımaya dayalı gelişmiş bir biyometrik güvenlik sistemine sahip olacağını gösteriyor. Önümüzdeki günlerde amiral gemisi telefonla ile ilgili daha somut bilgiler ortaya çıktıkça, nasıl bir tasarıma sahip olacağı konusunda daha yeterli bir fikir edinebileceğiz.

Başa dön tuşu