Google Play sertifikası alan Honor 20 Pro global pazara göz kırptı

Honor 20 Pro bir aydan uzun bir mühlet evvel tanıtılmasına karşın hala sadece Çin’de satılıyor. Gecikmenin temel nedenlerinden biri aygıtta Google Play hizmetlerinin olmamasıydı. Ancak Honor 20 Pro’nun Google Play sertifikalı aygıtlar listesine eklenmesi ile birlikte bu durum değişti.
Yani artık akıllı telefonun global pazarda piyasaya sürülebilmesi için önünde hiçbir mani yok. Sertifika listesinde, Honor 20 Pro’nun Huawei Nova 5T Pro olarak da listelendiğini görüyoruz. Bu da aygıtın birtakım pazarlarda Honor yerine Huawei markası taşıyabileceği manasına geliyor.

Honor 20 serisi 14 günde 1 milyon sattı

Honor 20 Pro muhakkak piyasadaki en güzel uygun fiyatlı amiral gemilerinden biri. Akılı telefon hem güçlü teknik özellikler sunuyor hem de fiyatı epeyce makul düzeyde.
Bununla birlikte ABD’nin Çinli şirkete uyguladığı ticaret yasağı, dünya genelindeki Huawei müşterilerinin gelecekteki yazılım güncellemeleri ve takviyesiyle ilgili büyük bir endişe içerisine girmelerine neden oldu.
Ancak Huawei’nin ana vatanı Çin’de tüketiciler kendi markalarına sahip çıkarak Honor 20 serisinin birinci 14 günde 1 milyonluk satış sayısına ulaşmasını sağladı.

Başa dön tuşu