Snapdragon 8 Gen 2’den güç alacak ilk oyuncu telefonu herkesi şaşırtacak!

Akıllı telefonlar da artık kendi içerisinde bir hayli belirgin hatlarla ayrılıyor diyebiliriz. Akıllı telefon öncesi dönemde neredeyse tek işlevi telefon etmek ve son dönemlere doğru da mesaj atmak olan geleneksel cep telefonlarının aksine, dokunmatik ekran ve kamera ile başlayan akıllı telefon dönemiyle birlikte, bu cihazlara pek çok farklı misyonlar yüklendiğini gördük.

Ancak gelinen bu noktada bazı akıllı telefonlar fiyat performans ürünü olarak bir akıllı telefondan beklenen en temel şeyler olan internete girmesi, kabul edilebilir seviyede fotoğraf kalitesi içermesi ve en temel uygulamaları sorunsuz çalıştırması bekleniyorken, bunun haricinde güçlü kamera yapısıyla DLSR’lere rakip olması beklenen, üst düzey donanımıyla bilgisayar gibi görülen veya müthiş grafikler için konsol kalitesi sunması istenen akıllı telefon beklentilerinin doğduğunu da söyleyebiliriz.

Snapdragon 8 Gen 2’den güç alacak ilk oyuncu telefonu herkesi şaşırtacak!

İşte eğer sizin için de bu cihazların “oyuncu telefonu” yönü ağır basıyorsa, muhtemelen Qualcomm’un yeni amiral gemisi yonga seti Snapdragon 8 Gen 2’yi ilk kullanacak telefonun hangisi olduğunu merak ediyorsunuzdur. İşte bugün ortaya çıkan bir detay, akıllardaki bu soruya yanıt verdi.

TENAA ve Bluetooth SIG veri tabanında NX729J model numarasıyla görülen ve Red Magic 8 Pro olduğu anlaşılan telefon, Snapdragon 8 Gen 2 yonga setiyle dikkat çekti. Bunun anlamı ise ZTE’nin alt markası Nubia’nin yeni oyuncu telefonu Red Magic 8 Pro, Snapdragon 8 Gen 2 yonga setiyle satışa sunulacak ilk oyuncu telefonu olacak. Çünkü genelde bu veri tabanına düşen telefonlar en geç 45 gün içerisinde raflardaki yerini alıyor. Henüz sektördeki diğer yeni oyuncu telefon modelleri olan Redmi K60 Gaming, ASUS ROG 7 veya Black Shark 6’dan haber olmadığına göre, Red Magic 8 Pro’nun bu unvanı alacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Başa dön tuşu