Honor 20 serisi de Android Q güncellemesi alacak

Huawei, geçtiğimiz günlerde 17 akıllı telefonunun Android Q güncellemesi alacağını açıklamıştı. Bunun akabinde artık de şirketin alt markası Honor emsal bir duyuru yaparak Honor 20 serisi için Android Q güncellemesi yayınlama kelamı verdi. Yani böylece Honor 20, Honor 20i ve Honor 20 Pro modellerinin en son Android sürümüne yükseltileceği resmen doğrulandı.
Şirket yaptığı yazılı açıklamada, ayrıyeten tüm Honor akıllı telefon ve tabletlerin olağan olarak güvenlik güncellemeleri ve Android güncellemeleri almaya devam edeceklerini belirtti. Birebir şey Play Store uygulamalarına erişim için de geçerli. Her şey tüm Honor aygıtlarda normal şekilde çalışacak.

Müşteriler tedirgin

Şüphesiz ki ABD’nin Huawei’ye uyguladığı yaptırımlar şirketin müşterileri üzerinde büyük bir tedirginlik oluşturmuş durumda. Dolayısı ile Çinli şirketin bu tarafta yaptığı açıklamalar Huawei ve Honor marka telefon satın almış yahut satın almayı düşünenler için büyük bir önem teşkil ediyor. Ayrıyeten kullanıcıların başlarındaki soru işaretlerini gidermek ismine da yapılması gerekiyor.

Başa dön tuşu