Harry Potter: Wizards Unite, 25 ülkede daha indirilmeye sunuldu

Pokemon GO oyunun imalcisi Niantic, bu sefer Harry Potter dünyasını önümüze getiriyor. Geçtiğimiz günlerde ABD, İngiltere Avustralya ve Yeni Zelanda için çıkışını yapan Harry Potter: Wizards Unite oyunu 25 ülkeye daha yayılıyor.

Listede Türkiye bulunmuyor

Konum tabanlı artırılmış gerçeklik oyunu dendiğinde birinci akla gelen Pokemon GO oluyor. Harry Potter: Wizzards Unite de tekrar birebir mantığa sahip bir oyun. Bu sefer evvelki oyundan deneyimli olan Niantic, kademeli olarak farklı ülkelere çıkış yapıyor. İndirilmeye sunulduğu 25 yeni ülke sırasıyla şu formda; Avusturya, Belçika, Brunei Sultanlığı, Kanada, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, İzlanda, Hindistan, Endonezya, İrlanda, İtalya, Lüksemburg, Malezya, Meksika, Hollanda, Norveç, Papua Yeni Gine, Filipinler, Portekiz, Singapur, İspanya, İsveç, İsviçre. Görebileceğiniz üzere ortalarında maalesef ülkemiz bulunmuyor.

Pokemon GO oyunu da emsal biçimde Türkiye’den indirilemiyordu. Buna karşın büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başarmıştı. Harry Potter: Wizards Unite oyunu da şimdilik resmi olarak ülkemize gelmeyecek üzere. Yani oyunu denemek isteyenlerin tekrar farklı sistemlere yönelmesi gerekebilir. Aşağıdaki tanıtım videosu üzerinden oyununun oynayışı hakkında bilgi sahip olabilirsiniz.

Başa dön tuşu