Huawei: Honor 20 serisi güvenlik güncellemelerini alacak

Başkan Trump’ın kısıtlama genelgesi sonrasında büyük ortağı Google tarafından oyun dışında bırakılan Huawei haliyle değerli soru işaretleriyle karşı karşıya kaldı. Bilhassa yeni ve tezli akıllı telefon modellerinin Google dayanağı alıp almayacağı bilinmiyor. Haliyle tüketici de Huawei telefonlara kuşku ile bakacak. Bununla birlikte yarın için de bir istisna var.

Sorunsuz güncelleme

Normalde yeni Huawei telefonlarının aşikâr başlı Google uygulamalarından ve Google güncellemelerinden uzak tutulacağı açıklanmıştı. Yalnızca mevcut Huawei telefonları eskisi üzere güncelleme dayanağı alabilecek.

Bununla birlikte yeni kavramı aslında biraz farklı zira piyasaya yeni çıkacak değil Google ile rastgele bir mutabakat kapsamında olmayan yeni telefonları anlamak gerek. Bu bakımdan bugün tanıtılacak Honor 20 serisi mutabakat kapsamında.

Huawei bir açıklama yaparak Honor 20 serisinin güvenlik güncellemelerini vaktinde alacağını açıkladı. Yani büyük ihtimal tüm Google uygulamaları da kutu içerisinde hazır olarak gelecek. Bu sayede argümanlı serinin tüketici ilgisini kaybetmeyeceği varsayım ediliyor.

Honor 20 Pro özellikleri

6.5 inçlik OLED ekrana sahip olan Honor 20 Pro modelinde sol üst delikli çentik tasarımı dikkat çekiyor. Aslında çekmiyor diyebiliriz çünkü firma farklı duvar kağıtları kullanarak deliği gözlerden saklamayı başarmış.

Parmak izi okuyucu ekrana entegre edilirken SIM kart tepsisi de yan kısma kaydırılmış. Art kısımda 40MP çözünürlüğünde Sony IMX600 ana sensör yer alıyor. Yanında derinlik kamerası, periskopik telefoto kamera ve 3D ToF derinlik sensörü bulunuyor. Ön kamera ise 32MP çözünürlüğünde.

Kirin 980 ile aktüel amiral gemilerine baş tutan modelde 8GB RAM takviyesi bulunacak. Bununla birlikte batarya kapasitesi ve süratli şarj dayanağı konusunda bir bilgi bulunmuyor.

Honor 20 özellikleri

Honor 20 modeli biraz daha küçük yapıya sahip olacak. 6.26 inçlik OLED ekranda tekrar delikli çentik tasarımı mevcut. Parmak izi okuyucu ise art kısma alınmış. Kirin 980 yonga seti yanında 6GB RAM seçeneği sunulmuş. 3650mAh kapasiteli batarya 22W süratli şarj ile destekleniyor.

 

Başa dön tuşu