Bir Reddit kullanıcısının MacBook Pro’su bomba gibi patladı!

 

Akıllı telefonların ve gibisi taşınabilir aygıtların yanma, patlama üzere hadiselerle gündeme gelmesi çok da yabancı olduğumuz bir durum değil fakat bu kere yaşanan tatsız olayın baş kahramanı bir cep telefonu yahut tablet bilgisayar değil; Apple‘ın dizüstü bilgisayarlarından MacBook Pro.
White Panda ismindeki bir Reddit kullanıcısı, sahip olduğu MacBook Pro‘nun geçtiğimiz salı görünen rastgele bir sorunu olmadığı halde, günlük kullanım esnasında bomba üzere patladığını lisana getirdi. Detayları Reddit ve Twitter hesapları üzerinden paylaşan White Panda, ayrıyeten aygıtın patlama anından yaklaşık 2 dakika sonra çekmeye başladığı görüntüyü da paylaştı.
 
“Bugün MacBook‘um günlük kullanım esnasında patladı. Konutumda kimi hasarlara yol açmış olsa da neyse ki hiç kimse yara almadı . Çok daha berbatı de olabilirdi. Uygun ki o an uçakta değildim. “
White Panda, MacBook Pro‘sunun patlama anı ile ilgili “Tıpkı birinin içeriye el bombası atması üzereydi.” benzetmesinde bulundu. Aygıtının her iki yanından da dumanlar yayıldığını ve tüm meskeninin duman altında kaldığını lisana getirdi.
Kucağında duruyorken dumanlar saçmaya başlayan bilgisayarını süratle yere atan kullanıcı, yanan bilgisayarın meskeninin parkelerine ziyan vererek maddi hasara sebep olduğunu da belirtti.

 

Neyse ki hasar sırf bununla sonlu kalmış ve meskende bulunan hiç kimse ziyan görmemiş. Geçmişte benzeri olaylar yaşayan diğer MacBook Pro kullanıcıları olmuş olsa da umarız bir daha hiçbir kullanıcı ziyan görmez.

Başa dön tuşu