Huawei MediaPad M6’nın tanıtım tarihi belli oldu

Huawei’nin 21 Haziran tarihinde Nova 5 serisi akıllı telefonlarını tanıtacağını biliyorduk. Görünüşe bakılırsa şirketin lansmanda sahneye çıkaracağı tek şey yeni telefonları olmayacak.
Çinli teknoloji Cuma günü düzenlenecek aktiflikte Huawei MediaPad M6 olarak isimlendirilen yeni tabletini de tanıtacağını açıkladı. Tabletin biri 8.4 inç oburu ise 10.7 inç ekrana sahip iki versiyonu olacağı söyleniyor.

Huawei MediaPad M6’nın beklenen özellikleri

Her iki tabletin de tasarım ve teknik özellik bakımından evvelki modellere kıyasla değerli yeniliklerle gelmesi bekleniyor. MediaPad M5 ve M6 ortasındaki en değerli farklardan biri işlemci olacak.
Yakında tanıtılacak olan tabletin hem 8.4 inç hem de 10.7 inçlik versiyonu Kirin 980 yonga setinden güç alacak. Mevcut MediaPad M5 yalnızca 4 GB RAM‘e sahip. Bu da takdir edersiniz ki çoklu görevler için mutlaka kâfi değil.
Bu nedenle yeni MediaPad M6’nın 6 GB RAM ile piyasaya sürülebileceği belirtiliyor. İnce çerçeveli bir tasarım ile gelmesi beklenen tablette fiziksel Ana Ekran tuşu yer almayacak.

Başa dön tuşu