Huawei, telefonların kilit ekranında yayınlanan reklamlarla ilgili açıklama yaptı

Huawei, bu haftanın başlarında bir dizi akıllı telefon modelinde gizemli bir halde görünen kilit ekranı reklamlarını kaldırdı. Lakin şirket bu olay için suçlanan taraf olmamaları gerektiğini belirtiyor.

Açıklama tatmin edici değil

Reklamlar, 13 Haziran’da üst düzey P30 Pro dahil olmak üzere birçok Huawei telefon modelinde gösterilmeye başlandı ve bir dizi kullanıcı raporuna nazaran bu durum, her seferinde farklı bir ekran kilidi resmi sunan Magazine Unlock özelliğinden kaynaklanıyordu. Kullanıcıları bir otel rezervasyonu web sitesi olan Booking.com’a yönlendiren bu reklamlar ise Magazine Unlock büsbütün devre dışı bırakılarak engellenebiliyordu.

Digital Trends sitesine açıklama yapan Huawei bu reklamlarla ilgili suçlanmaması gerektiğini belirterek şu açıklamayı yaptı: “Reklamlar Huawei tarafından başlatılmadı. Bireyleri uygulama ayarlarını denetim etmeye yahut kilit ekranı reklamlarının nasıl kaldırılacağına dair herkese açık talimatları takip etmeye teşvik ediyoruz.” Her ne kadar bu açıklamayla birlikte mevzu netlik kazanmış olmasa da, reklamların artık gösterilmiyor olması kullanıcılar açısından sevindirici bir gelişme diyebiliriz.

Başa dön tuşu