Samsung’un FE telefon serisi için yolun sonuna gelinmiş olabilir

Bir müddet evvel Samsung’un Galaxy A serisi akıllı telefonlarında azaltmaya gidebileceği ortaya çıkmıştı. Artık ise bu kapsamın içerisinde Galaxy FE telefonlar da girebilir. Bilindiği üzere 2023 yılı beklentileri Samsung için çok ülkü değil ve firma bu süreci en az kayıpla geçmek istiyor.

Galaxy FE serisi rafa kalkabilir

Hatırlayacağınız üzere Galaxy Fan Edition akıllı telefon serisi beklenin dışında bir popülerlik kazandı. Eylül 2020’de aniden tanıtılan Galaxy S20 FE, Güney Koreli teknoloji devinin beklentisi aşarak âlâ satış sayılarına ulaştı. Akabinde Ocak 2021’de Galaxy S21 FE modeli geldi. Lakin Galaxy S22 FE modeli hala daha çıkmadı.

Yeni söylentiler Galaxy FE serisinin rafa kaldırılacağını belirtiyor lakin bu bahiste durum çok net değil. Evet, beklenenlere nazaran Samsung önümüzdeki aylarda bir FE modeli tanıtmayacak ve tüm odağı şimdilik Galaxy S23 serisinde. Hasebiyle Samsung’un apansızın başlattığı bu seri ansızın ortadan kaldırılabilir.

Tüm bu söylentilerin gündeme gelmesi elbette Samsung’un finansal manada görece berbat bir yıl geçirmesine dayanıyor. Firma son 8 yılın en düşük gelir düzeyini görmüş durumda. Firmadan gelen 2022’nin dördüncü çeyreğine ait resmi ön bilgilendirmeler yüzde 69’luk işletme karı düşünü gösteriyor. Bu düşüşün tek sorumlusu Samsung değil çünkü 2022, global iktisat için hiç uygun geçmedi. Zorlukların 2023 yılında da devam etmesi beklenmekte. Münasebetiyle firmalardan bu üzere atılımlar görmemiz beklenen.

Başa dön tuşu