Huawei Watch GT 2 tanıtıldı! İşte fiyatı ve özellikleri!

Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen aktiflik kapsamında tanıtılan Huawei Watch GT 2’nin sonunda fiyatı ve özellikleri resmiyet kazandı. Aygıt tam dolu şarj ile kullanıcılara iki haftaya varan kullanım imkanı sunuyor.

Huawei Watch GT 2 tanıtıldı! İşte fiyatı ve özellikleri!

Mate 30 ailesi ile birlikte tanıtılan yeni akıllı saat Watch GT 2, hem tasarımı hem de donanımsal özellikleri ile dikkatleri üzerine çekiyor, cihaz  14 saatlik pil ömrü ile dikkat çekiyor. Şirketin tezine nazaran Watch GT 2 olağan kullanım kurallarında 2 haftaya varan kullanım imkanı sunabiliyor.

Önceki modellerine nazaran daha geniş ekran ile karşımıza çıkan Watch GT 2 modeli, 46mm ve 42mm olmak üzere iki farklı boyut ile birlikte geliyor. Saatin 46mm’lik versiyonunda 454 x 453 piksel çözünürlüğünde ekran kullanılırken, 42mm’lik versiyonda ise ekran 390 x 390 piksel çözünürlüğünde ekran kullanılmakta.

46mm’lik modelin ekranı 1,39 inç büyüklüğe sahipken, bu oran 42mm’lik versiyonda 1,2 inç olarak karşımıza çıkıyor. Tüm bunlara ek olarak her iki modelin ekranının da AMOLED yapıya sahip olduğunu belirtelim.

Cihaz, 15 farklı spor takip desteğine sahip olmakla birlikte, 50 metreye kadar su geçirmiyor. Gücünü Kirin A1 işlemciden alan saat bu işlemci ile 150 metreden Bluetooth bağlantısı sağlayabiliyor.

Bir müddettir HarmonyOS işletim sistemi kullanılacağına dair söylentiler ile gündeme gelen aygıtın, işletim sistemi tarafında ise karşımıza LiteOS çıkıyor. Her iki model de 4 GB dahili depolama alanına sahip. 46mm’lik versiyonda 32 MB, öbür versiyonda ise 16 MB RAM görev alıyor.

46mm’lik Watch GT 2′de 455 mAh batarya kullanılıyorken, 42mm’lik model ise 215 mAh bataryaya sahip. Tüm bunlara ek olarak Watch GT 2 modelinde dahili bir SIM kart girişi olmadığını ayrıyeten belirtelim.

Watch GT 2 42mm’lik modelin fiyatı 229 euro olarak açıklanırken, 46mm’lik modelin fiyatı ise 249 euro olarak belirlendi. Eserin şimdi ülkemizde ne vakit satışa sunulacağı resmiyet kazanmadı.

Başa dön tuşu