Oyuncu monitörleri pazarında MSI en hızlı büyüyen firma oldu

Uzun müddettir sakinlik yaşayan bilgisayar pazarında oyuncu donanımları segmenti istikrarını hiç bozmadan büyümesini sürdürüyor. Oyuncu donanımları içerisinde ise oyuncu monitörleri başka bir yere sahip.

Yüksek büyüme

Son devirde süratli büyümesi ve yüksek kâr marjı sayesinde oyuncu monitörleri sınıfı ilgi çekmeye başladı. Bu türlü olunca yatırımlar da bu tarafa kaydı. Geçen yıl oyuncu monitörleri alanına kıymetli yatırımlar yapan MSI bunun karşılığını ziyadesiyle alıyor.

WitsView tarafından 21 Mayıs 2019’da yayınlanan datalara nazaran MSI, tüm monitör pazarının yüzde 60’ını oluşturan kavisli oyuncu monitörleri sınıfında son iki yıl en yüksek büyüme suratına imza attı.

MSI son periyot trendlerini sıkı takip ederek oyuncuları cezbedecek eserler ortaya koyuyor. Çok yakında büyük panellere sahip oyuncu monitörleri eser gamına katılacak. Örneğin yeni Optix MPG341CQR modeli, 34 inç büyük panel, HDR400, 1ms reaksiyon mühleti ve 144Hz tazeleme oranının yanında Gamesense ve yüz tanıma teknolojisi üzere yenilikçi özelliklere sahip.

Ayrıca firmanın eSpor alanında da kıymetli bir tesiri var. Geçtiğimiz yıl MSI MGA ve ESL One etkinliklerinde 240Hz tazeleme oranı ve 1ms reaksiyon mühletine sahip Oculux NXG251R monitörler kullanıldı ve bu sayede MSI marka görünürlüğünü de arttırdı.

 

Monitörlere yeni özellikler kazandırmanın yanı sıra MSI, oyunculara optimum tecrübesi sunmak için Gaming monitörlerinin yazılımlarını da geliştirmeye devam ediyor. MSI, kimi monitörlerine dahil ettiği özel mikro denetimci (MCU) sayesinde masaüstü ile aktif olarak bağlantı kurabiliyor Bu tasarım anlayışını temel alarak oyuncu tecrübesine kıymet katan yapay zekâ bileşeni GameSense ve güçlü Gaming OSD ögeleri sayesinde MSI, pazardaki trendin beklentilerini ziyadesiyle karşılıyor.

MSI, oyuncu monitörleri geliştirme konusundaki kararlılığı ile birçok milletlerarası mükafatın sahibi oldu. Bunlar ortasında CES mükafatları, Taiwan Excellence Silver Mükafatları, En Güzel Seçim mükafatları, iF Tasarım mükafatları, Eurogamer ve IGN En güzel eSpor Gaming Monitor mükafatı de var.

 

Başa dön tuşu