Huawei Watch GT 2 Türkiye’de satışa çıkıyor!

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, yaklaşık 10 gün evvel Huawei Watch GT 2 isimli yeni akıllı saat modelini, Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen aktiflik kapsamında tanıtmıştı. Uzun pil ömrü ile dikkat çeken model artık de ülkemizde satışa çıkıyor!

Huawei Watch GT 2 Türkiye’de satışa çıkıyor!

Geçtiğimiz günlere Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen aktiflik kapsamında tanıtılan Huawei Watch GT 2‘nin sonunda ülkemizde satışa çıkacağının muştusunu aldık. Ekim ayında Türkiye’de satışa sunulacak olan modelin, Türkiye fiyatı şimdi netlik kazanmış değil. 46 ve 42 milimetrelik çeşitleri ve ikişer farklı versiyonu mevcut olan modelin özelliklerini haberimizin devamından yine hatırlatalım…

Huawei Watch GT 2 modelinin özellikleri;

Huawei’in yeni akıllı saat modeli, hem tasarımı hem de donanımsal özellikleri ile göz kamaştırıyor.  14 saatlik pil ömrü sunan aygıt, şirketin argümanına göre normal kullanım şartlarında 2 haftaya varan kullanım imkanı sunuyor. 

Modelin 46mm ve 42mm olmak üzere iki farklı boyuta sahip versiyonu mevcut. Saatin 46mm’lik versiyonunda 454 x 453 piksel çözünürlüğünde ekran kullanılırken, 42mm’lik versiyonda ise ekran 390 x 390 piksel çözünürlüğünde ekran kullanılmakta. Her iki model de 4 GB dahili depolama alanına sahip. 46mm’lik versiyonda 32 MB, başka versiyonda ise 16 MB RAM görev alıyor.

46mm’lik Watch GT 2′de 455 mAh batarya kullanılıyorken, 42mm’lik model ise 215 mAhbataryaya sahip. Tüm bunlara ek olarak Watch GT 2 modelinde dahili bir SIM kart girişi bulunmadığını belirtelim.

46mm’lik modelin ekranı 1,39 inç büyüklüğe sahipken, bu oran 42mm’lik versiyonda 1,2 inç boyutlarında.  Ayrıca her iki versiyonun da AMOLED ekrana sahip olduğunu belirtelim. Bu yeni model Aygıt, 15 farklı spor takip dayanağına sahip olmakla birlikte, 50 metreye kadar su geçirmiyor. Gücünü Kirin A1 işlemciden alan saat bu işlemci ile 150 metreden Bluetooth ilişkisi sağlayabiliyor.

İşletim sistemi tarafında ise karşımıza LiteOS çıkıyor. 

Başa dön tuşu