Huawei Watch GT, iki milyon satış adedine ulaştı

Huawei Watch GT akıllı saat modeli, Mate 20 ve Mate 20 Pro ile birlikte geçtiğimiz sene duyurulmuştu. Firmanın Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Huawei Watch GT’nin iki milyon adet sattığı öğrenildi. Huawei’nin bugüne kadar toplam beş milyon giyilebilir aksesuar sattığı düşünüldüğünde Watch GT’nin başarısı dikkat alımlı.

Yüzde 282 artış

2019’un birinci çeyreğinde Huawei’nin giyilebilir eser pazarında yüzde 282’lik bir artış yaşandığı belirtiliyor. Görünen o ki bu artışın gerisindeki temel sebep Watch GT’nin yakaladığı muvaffakiyet. Bilhassa pil ömrü ile öne çıkan Huawei Watch GT, görünen o ki kullanıcıların ilgisini çekebildi. İki milyon satış adedinin yalnızca sekiz ay içerisinde yakalanması bunu ispatlar nitelikte.

Huawei Watch GT 1.39 inç 454 x 454 piksel çözünürlüğünde OLED ekranla birlikte geliyor. Huawei’nin LiteOS işletim sistemi ile gelen saat gücünü Cortex-M4 işlemcisinden alıyor. Kalp atış sensörü, adım sayar, altimetre üzere temel özelliklere ek olarak dahili GPS’i de mevcut. 420 mAh boyutundaki batarya kullanım senaryonuza nazaran değişmekle birlikte 30 güne kadar pil ömrü sunabiliyor. GPS ve kalp atış sensörünü ortalama kullanıldığı bir senaryoda iki hafta dayanabiliyor.

Giyilebilir aksesuar pazarının başkanı hala Apple. Lakin Huawei, 2019’un birinci çeyreğinde en süratli büyüyen firma olduğunun altını çiziyor. Büyük ihtimalle Huawei Watch GT modelinin yeni versiyonu ise Mate 30 serisi ile ortaya çıkacaktır. Firmanın atacağı yeni adımlar giyilebilir pazardaki liderliği ele geçirmeye yönelik olacak.

Başa dön tuşu