İki bütçe dostu Samsung amiral gemisi yolda

Galaxy S10 amiral gemi serisi tanıtıldığından bu yana Samsung’un daha bütçe dostu bir amiral gemisi telefon üzerinde çalıştığı gündeme geliyor. Şimdi net bir tanıtım tarihi yok lakin amiral gemisi telefonlar iki oldu.

Galaxy A90 özellikleri ve fiyatı

Kaynaklar yeni amiral gemilerinin Galaxy A90 ismini alacağı üzerinde duruyor. Galaxy A90 standart amiral gemisi, Galaxy A90 5G ise 5G uyumlu versiyonu olacak. Daha evvel bunların farklı bir seri olacağı argüman ediliyordu.

Artık seri haline geldiği için alternatifi olduğu modeller de değişiyor. Her iki model de Snapdragon 855 yonga setine sahip olacak lakin Galaxy A90 modeli fiyat olarak Galaxy S10e altına konumlanacak. Galaxy A90 5G ise biraz daha alta konumlanıyor.

Her iki modelde de 6.7 inçlik AMOLED ekran ve ekrana entegre ışık tabanlı parmak izi okuyucu yer alıyor. Galaxy A90 modelinde 48MP+12MP+5MP halinde kamera dizilimi var ve Tilt OIS teknolojisi ile daha kaliteli fotoğraflar elde edilebiliyor.

Galaxy A90 5G ise 48MP+8MP+5MP formunda bir kamera dizilimine sahip. Tilt OIS teknolojisi ise yer almıyor. Böylelikle fiyat manasında yepyeni modelden bir tık aşağıda yahut tıpkı düzeyde olacak.

Serinin eksik kalan öteki tarafları ise cam yerine parlak bir polikarbonat materyalden imal edilen kasa, bellek kapasitelerinin düşük kalması ve batarya kapasitelerinin de bir ölçü azalması olacak. Samsung’un yeni seri için 650$ düzeyine kadar inebileceği konuşuluyor. Şimdilik iddiası tanıtım tarihi IFA 2019 fuarı.

 

Başa dön tuşu