Keenetic ürünleri kapsama alanında da iddialı

Keenetic eserleri, sahip olduğu yüksek teknolojiyle kullanıcıların karşılaştığı yazılım ve donanım kaynaklı sıkıntılara profesyonel tahliller getiriyor.

Keenetic eserleri kapsama alanında da iddialı

Kablosuz bağlantıda dünya çapında değerli düşünceler yaşandığı yadsınamaz bir gerçek. Geniş alanlarda internetin çekmemesi, güçlü aygıtlar bulunsa dahi kontakta sorun yaşanması, kullanıcı sayısına bağlı olarak performansın düşmesi ve daha birçok sorun günlük hayatımızda karşımıza çıkıyor.

Keenetic, tüm bu meseleleri tahlil ederek tahlil odaklı ve ihtilal niteliğinde geliştirmelerde bulundu. Öncelikle kablosuz irtibatta toplam sinyal çıkış gücünün CE standartlarında olması gerekiyor. Çıkış gücü ek antenlerle yükseltilse dahi komşu modemlerin sinyalleriyle çakışma riski artar ve bu da performansı düşürür. Ek olarak komşuların kendi aygıtlarıyla irtibat performansını da berbat istikamette tesirler. Bunun önüne geçmek için Keenetic bir dizi geliştirmelerde bulundu.

İşte bunlar:

Keenetic birinci olarak 5dBi gücünde büyük boyutta, çok istikametli ve pozisyonlandırılabilir antenler tasarladı. Bu sayede modem ya da router’ın pozisyonuna nazaran sinyallerin en uzak köşeler ve aralara gitmesi için çok istikametli pozisyonlama imkanı sunuldu.

Dinamik kanal seçme özelliği geliştirildi. Bu teknoloji gürültülü bağlantı kanallarını bırakıyor ve bulunduğu ortamda en az kullanılan yahut hiç kullanılmayan kanalları otomatik olarak seçilebiliyor.

Antenlere Ek Kablosuz Amplifier (Güçlendirici). Toplam çıkış gücü CE standardında sabit olsa da, zayıf sinyalleri alırken yükseltip routera ileterek çok daha uzak arada aygıtlarla irtibat imkanı sunuldu. Bu sayede datayı gönderirken de modem ya da router’ın gücünü daha efektif kullanmasına imkan tanındı.

MU-MIMO teknolojisi ile Keenetic aygıtlar farklı kanallardan farklı kullanıcılarla irtibat kurabiliyor. Bu sayede performans düzeyi kullanıcı sayısının artmasına bağlı olarak düşmüyor. Sıradan kablosuz aygıtların, birden fazla kullanıcı sabit kanalları paylaşırken performans düşüklüğü yaşatmasının yanı sıra; ana aygıta uzak ve yakın kullanıcı tıpkı anda bağlantı kurduğunda uzaktaki ile yaşanan sinyal sorunu, yakındaki kullanıcının da irtibat gücünü önemli oranda düşürür. Beamforming özelliği ile tekrar hareket halindeki kullanıcılar için akıllı bir formda anten irtibatı yönetilebiliyor.

KeeneticOS. KeeneticOS işletim sistemi ile kablosuz irtibatın en verimli hesaplamaları yapılabiliyor. Ayrıyeten birden fazla aygıt kullanımı muhtaçlığı olan büyük yer yahut ofislerde, tüm Keenetic aygıtlarında standart olarak bulunan MESH özelliği ile tek noktadan idare imkanı sunuluyor. Tüm Keenetic aygıtların sahip olduğu IEEE 802.11k/v/r seamless roaming ve band steering protokolleri sayesinde kullanıcıların aygıtlar ortasında geçişleri kesintisiz ve akıllı bir biçimde yapılabiliyor.
Taşınabilir uygulama ile kablosuz idare. Keenetic uygulaması ile konut ya da işyerinizdeki aygıtınızı her yerden yönetebilirsiniz.

Başa dön tuşu