Keenetic, WPA3 protokolünü tüm eserlerinde sunmaya başladı

Yeni güvenlik prokotolü WPA3 Wi-Fi , konut ve işyerleri için en gelişmiş kablosuz bağlantı imkanı sunuyor ve WPA2’ye nazaran hayli ileri güvenlik şifreleme ve kullanıcı doğrulama imkanı sağlıyor. 

Keenetic, WPA3 protokolünü tüm eserlerinde sunmaya başladı

Keenetic CEO’su Vefa Tarhan‘ın WPA3 Wi-Fi güvenlik protokolü hakkında şunları söyledi: “WPA2 şifreleme teknolojisi geçtiğimiz yıllarda çok fazla güvenlik açığına sebep oldu. Keenetic olarak ürettiğimiz tüm eserlerde bu sorunu çözdük. Kimi öteki üreticilerin bilakis biz tüm eserlerimizde yeni güvenlik standardını desteklemeye başladık. Günümüzde WPA3 kullanımı modem ve routerlarda sistemli bir güncellemeyi zarurî bir ihtiyaç haline getirdi. Eski yahut yeni internet kullanıcılarının eserlerini denetim etmelerinde yarar var. Bu yapacakları güncelleme yahut eser değişiminde ne kadar geç kalınırsa internet çizgilerinin 3. Şahıslar tarafından müsaadesiz kullanılma riskine, gerek suratınızın paylaşılarak yavaşlatılmasına, gerekse çizginizin hata ögelerine alet olmasına kapı aralamış olurlar.

Keenetic olarak donanım ve yazılımla kullanıcılarımıza üst seviye eserler sunmaktayız. Objelerin internet dünyasında birbirleriyle ilişki kuran milyarlarca aygıtın bağlantısında güvenlik bizim için en değerli katma bedelimiz. Türkiye’de WPA3’ü sunan birinci firma olarak kullanıcılarımızın yenilikleri anında aygıtlarına bulut teknoloji ile indirebiliyor olmaları kullanıcılara özel bir ayrıcalık.

WPA3 İstemci bilgisayarlarda farklı üreticiler tarafından da sunulmaya başladı; Taşınabilir aygıtlar için beta yazılımla başlamış olmakla bir arada, Android 10 ve Apple iPhone modelleri için iOS 13 ile sunuluyor. 

Başa dön tuşu