Last Day of June kısa süreliğine ücretsiz

Bundan iki yıl evvel piyasaya çıkan ve E3 2017 fuarında adeta ödül yağmuruna tutulan Last Day of June oyunu Epic Games Store platformunda kısa müddetliğine fiyatsız olarak sunuluyor.

Last Day of June neler sunuyor?

Bazı kanallarda ağlama garantili olarak lanse edilen Last Day of June daha çok dram üzerinden ilerleyen bir öyküye sahip. Geliştirici Ovosonico oyunu hazırlarken Steven Wilson’un müziği Drive Home’dan esinlenmiş.

Oyunda Carl ve June karakterleri en sevdikleri sporu yapmak için çıktıkları seyahatte üzücü bir kaza geçirir. Kazada June ölürken Carl da tekerlekli sandalyeyle yaşamak zorunda kalır. Kazanın akabinde Carl olayın görgü şahitlerinin tablolarına dokunduğunda kazanın gidişatını etkileyecek şeyler yapabildiğini fark eder. Oyuncular bu noktadan sonra kazanın olmaması için senaryoyu yönlendirmeye başlıyor.

Steven Wilson’un yanında Murasaki Baby ve Shadows of the Damned oyunlarının imalcisi Massimo Guarini ile Metallica’nın “Here Comes Revenge” görüntü klibinin direktörü Jess Cope da takım içerisinde yer alıyor. Oyun olağanda 31TL fakat Steam üzerinde de 9.30TL civarında indirime girmiş.

 

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu