Lenovo ve Motorola tüm garanti sürelerini uzattı!

Lenovo ve Motorola, arızalanan aygıtını koronavirüs salgını sebebi ile teknik servise götüremeyen müşterileri için, tüm cihazlarının garanti sürelerini 31 Mayıs’a kadar uzattığını duyurdu.

Lenovo ve Motorola tüm garanti müddetlerini uzattı!

Dünyayı süratle tesiri altına alan koronavirüs salgını birçok özel işletmenin çalışmalarını fizikî olarak durdurmasına neden oldu. Bu işletmeler ortasında bulunan elektronik aygıt üreticilerinin kimileri mağazalarını kapatmak zorunda kalırken, kimileri ise işletmelerini durdurdu. Hal bu türlü olunca işletmeler müşterilerine birebir hizmet veremez hale geldi.

Doğal olarak bu işletmelerin hizmette kısıtlamalara gitmesi sebebi ile kullanıcılar mağduriyet yaşamaya başladı. Cihazlarında sorun yaşayan kullanıcılar, teknik servislerin kapalı olması nedeni ile mâlesef aygıtlarını tamir ettireme imkânı bulamadı.

Bu duruma kayıtsız kalmayan Lenovo ve Motorola, arızalanan aygıtını koronavirüs salgını sebebi ile teknik servise götüremeyen müşterileri için, tüm aygıtların garanti müddetlerini epeyce ileri bir tarihe erteleyerek uzatma kararı aldı. Lakin burada şöyle bir ayrıntı var; tüm aygıt kullanıcıları bu kapsama dahil değil. Lenovo ve Motorola‘nın, yalnızca cihazının garantisi 15 Mart ila 30 Nisan ortasında bitecek olan kullanıcıları bu kapsama dahil ettiğini belirtelim.

Böylelikle bahsi geçen kullanıcılar, 31 Mayıs tarihine kadar aygıtlarının garanti kapsamında kalan servis işlemlerini ve tamirlerini, garantileri daha önce sonlanmış olsa bile gerçekleştirebilecekler.

Başa dön tuşu