Lenovo Z6 Youth Edition geliyor

Lenovo uzun süren sessizliğini bozarak akıllı telefon piyasasında tekrar ismi geçen bir firma olmayı amaçlıyor. Bunun birinci örneği Lenovo Z6 Pro geçtiğimiz ay tanıtıldı. Snapdragon 855 yonga setli amiral gemisi model, özelliklerine kıyasla uygun fiyata sahip. Bugün ise daha düşük performanslı fakat daha da uygun fiyatlı Lenovo Z6 Youth Edition çıkış tarihi açıklandı.

22 Mayıs’ta tanıtılacak

Lenovo Z6 Youth Edition tıpkı ağabeyi gibi su damlası çentik dizaynıyla geliyor. HDR10 dayanaklı ekranın boyutu ve çözünürlüğü hakkında bilgi yok. Art tarafta ise Lenovo Z6 Pro’daki dörtlü kamera yerine, üçlü kamera paketi mevcut. Lakin kapağın renk seçimi epeyce farklı. Bu kapak tasarımı tercihinize nazaran siyah ve yeşil-mor karışımı şeklinde sunuluyor. Parmak izi sensörü ve kamera lensi çerçevesi altın renginde.

4050 mAh bataryalı Lenovo Z6 Youth Edition, 3.5 mm kulaklık girişini de koruyor. Tüm bu bilgiler firma tarafından açılan resmi sayfada görüldü. Bunun haricinde her ne kadar resmi bilgi olmasa da aygıtın Snapdragon 730 yonga seti ile geleceğini söyleyelim.
Lenovo Z6 Pro, 430 dolarlık fiyatıyla hali hazırda dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Youth Edition’ın fiyat etiketi de etkileyici olacaktır. 22 Mayıs tarihinde düzenlenecek aktiflik sayesinde tüm bilgileri elde edeceğiz.

Başa dön tuşu