LG Dünyanın birinci 8K OLED TV’sini piyasaya sunuyor!

Güney Kore’li teknoloji devi LG Electronics, dünyanın birinci 8K OLED TV’sini ve LG 8K NanoCell TV’sini bu ay, Almanya, Fransa, Birleşik Krallık, Avustralya ve Amerika üzere ülkelerden başlayarak satışa sunuyor.

LG Dünyanın Birinci 8K OLED TV’sini piyasaya sunuyor!

Tüm televizyon üreticileri 8K çözünürlüğe sahip televizyonlar üretmek için birbirleri ile yarışırken, LG yeni satışa çıkardığı, 8K Ultra HD çözünürlüğe ve 88 inç OLED panele sahip 88Z9  modeli ile bir anda dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. LG 8K televizyon, en gerçekçi siyah tonlarını ve kontrastı yakalamamıza imkan sağlayan ve Full HD’de piksellerin 16 katına muadil, öteki bir deyişle UHD TV’lerin  4 katı çözünürlüğe sahip olan 33 milyon piksel sayesinde adeta görsel bir şölen sunmayı rahatlıkla başarıyor.

Televizyonun teknik özellik tarafında edindiğimiz öbür bilgiler şu biçimde;

88 inç LG SIGNATURE OLED 8K TV, Dolby Atmos desteğiyle sanal 5.1 surround ses üretmek için derin öğrenmeyi kullanıyor. Buna ek olarak Apple AirPlay 2 ve HomeKit‘i destekliyor. Ayrıyeten Google Asistan veya Amazon Alexa üzere sesli asistanlar ile birlikte geliyor. Model, 7680 x 4320 piksel çözünürlük kıymetine sahip. 

LG ayrıyeten, izleyicilerin saniyede 60 kare suratında 8K içeriğin keyfini çıkarmasını sağlayacak HDMI 2.1 özelliklerini destekleyen dört bağlantı noktası sağlayarak 8K TV’lerini geleceğe uygun hale getiriyor.

Kullanıcılar, LG’nin bu ay Almanya, Fransa, Birleşik Krallık, Avustralya ve Amerika üzere ülkelerden başlayarak satışa sunacağı televizyona sahip olmak için 42.000 doları gözden çıkarmaları gerekiyor. TL bazında baktığımızda eserin fiyatının vergiler hariç ortalama 245 bin TL‘ye tekabül ediyor.

Başa dön tuşu