LG yeni ekran teknolojilerini tanıttı: 360 derece OLED ve daha fazlası

CES 2023 fuarının en kıymetli isimleri ortasında yer alan LG, yenilikçi eserler ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz saatlerde yeni kuşak OLED TV modellerinin duyurusu ile ses getiren teknoloji devi, artık de ”Always On” teması altında yeni katlanabilir ekran teknolojilerini tanıttı.

Katlanabilir panellerin en büyük sorunu ortadan kalkıyor

Yeni duyuru kapsamında LG, dizüstü bilgisayarlar için 17 inç boyutlarında katlanabilir bir OLED ekran piyasaya sürecek. Günümüzde farklı üreticilerden gelen katlanabilir dizüstü modelleri ile aslında karşılıyoruz. Lakin bu ekranın öne çıkan noktası kırışıklık sıkıntısını ortadan kaldırması ve stylus kalem desteği olacak. Yeni panelin, katlanabilir dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve taşınabilir monitörlerde kullanılması bekleniyor.

LG, katlanabilir dizüstü ekranın yanı sıra 360 Derece OLED olarak adlandırılan ilginç bir eser daha piyasaya sürecek. 8 inç boyutlara sahip olan bu panel, isminden da anlaşılacağı üzere ekranın her iki istikamette katlanmasını mümkün kılıyor. LG ise, panelin katlama düzeneği ile kırışmaları önlerken, 200.000’den fazla katlamada bile sağlamlığını koruyacağını söylüyor.

Ayrıca LG, yaklaşan CES 2023 fuarında araba bilgi-eğlence sistemi tecrübesini geliştirecek teknolojilere de odaklanacak. Burada ekran üzerinden 3 boyutlu bir ses tecrübesi sağlamayı amaçlayan İnce Aktüatör Ses Tahlili dahil olmak üzere, araç içi P-OLED ve LTPS (Düşük Sıcaklık Polikristal Silikon) LCD ekranların sahne alması bekleniyor.

Başa dön tuşu