32 tuşlu Elgato Stream Deck XL duyuruldu

Bir mühlet evvel Corsair tarafından satın alınan ve ekranlı klavye olarak da tanımlanan LCD tuşlu içerik denetimcilerinin geliştiricisi Elgato yeni Stream Deck eserini tanıttı. Elgato Stream Deck XL çıtayı daha da üst çekiyor.

Elgato Stream Deck XL özellikleri ve fiyatı

Elgato Stream Deck XL denetimcisi toplamda 32 adet özelleştirilebilir LCD anahtar ekranına sahip. Bu küçük ekranlara sahneler ortası geçiş, uygulama başlatma, sohbet denetimi üzere sınırsız sayıda hareket atanabiliyor.

Sürükle ve bırak ile atanan bu kısa yollara nazaran ekrandaki simgeler de değişiyor. Simgeler fotoğraf olabileceği üzere GIF, görüntü, ses üzere evraklar da olabiliyor. Bu bakımdan kullanıcılara geniş bir seçenek sunulmuş. Ekranlara tek bir işlev yahut birden fazla işlev da atanabiliyor.

Yayıncılara ve içerik üreticilere daha kolay bir denetim imkânı vermeyi amaçlayan Elgato Stream Deck XL; OBS Studio, XSplit, Streamlabs, Twitch, YouTube, Twitter, Mixer gibi pek çok platforma entegre olabiliyor. Ayrıyeten özel bir uygulama mağazası açan Elgato üçüncü taraf geliştiricilere de projelerini sunma imkânı verecek.

Elgato Stream Deck XL modeli 250$ fiyat etiketi ile satışa sunuldu. Ülkemizde Elgato Stream Deck modeli 2500TL civarında bulunabiliyordu. Başka taraftan 15 sanal tuş barındıran Stream Deck Mobile iOS uygulaması da indirmeye sunuldu. Fizikî aygıta gerek bırakmayan taşınabilir uygulama aylık 3$ yahut yıllık 25$ fiyat istiyor.

 

Başa dön tuşu