LG’nin kıvrılabilir OLED TV’si Milano Tasarım Haftası’nda boy gösterdi

Geride bıraktığımız CES 2019 fuarının tahminen de en ilgi alımlı eserlerinden biri olan LG Signature OLED TV R, bilhassa kıvrılabilir yapısıyla öne çıkıyordu. 65 inç boyutunda televizyon kullanmadığınız vakitlerde altında bulunan kutu içerisine kıvrılarak size daha çok alan sunabiliyor. Bu televizyon modeli 9 Nisan -14 Nisan tarihleri ortasında düzenlenen Milano Tasarım Haftası’nda sergileniyor.

Foster + Partners ile ortak sanat projesi

Ünlü mimarlık ve endüstriyel tasarım firması Foster + Partners iştirakiyle hazırlanan sanat projesinin merkezinde LG’nin kıvrılabilir televizyonu bulunuyor. Bu OLED TV’nin geliştirilmesi sırasında da ürünün dış geometrisi ve son rötuşlarının yanı sıra özel iç mekaniğini tasarlama konusunda Foster + Partners ile işbirliğine gidilmiş.

LG Signature OLED TV modeline yakından bakıldığı vakit Full View modunda yerleri geniş ekran mesken sinemasına çevirdiği görülebiliyor. Kapanıp alüminyum kasasına yerleştiği Zero View’da ise hayli güzel duran tasarımı sayesinde konutunuz içerisinde hoş bir ayrıntı olarak durduğunu söyleyebiliriz. Standın temel hedefi da bu özelliği ile televizyonun sanat nesnesine dönüşebildiğini göstermek.

İtalya’nın Milano kentindeki Superstudio Più’de Milano Tasarım Haftası boyunca sergilenecek olan LG’nin kıvrılabilir televizyonunu merkeze alan enstalasyonu isteyenler deneyimleyebilecekler. Haberimiz içerisinde yer alan görsellerden de inceleyebilirsiniz.

Başa dön tuşu