Meta Quest artık antrenmanları Android telefonlarla senkronize ediyor

VR fitness büyüyen bir alan ve Meta da Quest kulaklığı için daha da fazla insanı kulaklığı denemeye ikna edebilecek sıhhatle ilgili birkaç yeni özellik kullanıma sundu. Aygıt için yaptığı son güncellemede şirket, Android kullanıcıları için Health Connect entegrasyonunu ve Bluetooth kalp atış suratı monitörlerini onunla eşleştirme özelliğini kullanıma sundu.

Bir Meta sözcüsü, uyumlu bir kalp atış suratı monitörüyle eşleştirildiğinde, Meta Quest Move’un antrenman yapılan dakikalar ve yakılan kalorilerin yanı sıra herhangi bir oyun yahut uygulamada kullanıcının kalp atış suratını görüntüleyebileceğini de söyledi. Şu anda bilinen tek uyumlu monitörler Garmin HRM-Dual ve Polar H10 göğüs kayışları, fakat öteki marka ve modeller de (hatta akıllı saatler) kulaklıkla eşlenebiliyor. Lakin Meta bunların Quest ile amaçlandığı üzere çalışıp çalışmayacaklarını şimdilik onaylayamıyor.

Meta Quest artık idmanları Android telefonlarla senkronize ediyor

Bu ortada, Health Connect entegrasyonu, kullanıcılara VR idmanlarını Android aygıtlarıyla otomatik olarak senkronize etme imkanı da sağlayacak. Meta, geçen yıl iOS kullanıcılarına ilerlemelerini Apple Health ile senkronize etme imkanı verdiğinde, insanların VR kondisyon istatistiklerini kulaklıklarının dışında görüntülenebilir hale getirdi. Artık Android kullanıcıları da Quest’i kenara koymak zorunda kalmadan ilerlemelerini nihayet görebilecek.

Bu özelliklerin Oculus markası altında piyasaya sürülen birinci Quest modelinde de yer alıp almadığı belirli değil. Birkaç gün evvel şirket, Quest 1 sahiplerine, aygıtlarının artık yeni güncellemeler almayacağını söyleyen qq3rcx”1e-postalar göndermişti. Meta ayrıyeten 2024 yılına kadar aygıt için sırf kritik güvenlik ve yanılgı yamaları yayınlayacak.

Başa dön tuşu