Microsoft, 88 açığı kapattığı Windows güvenlik güncellemesini yayınladı

Microsoft, geçtiğimiz Salı günü, eserlerindeki toplam 88 güvenlik açığını kapatan güvenlik güncelleştirmelerini yayımladı ve 21 kritik yanlışın giderildiğini açıkladı. Haziran 2019 güvenlik güncellemesi olarak sunulan güncellemenin yapılması ise şiddetle tavsiye ediliyor.

Kritik yanlışlar düzeltildi

Bu 21 kritik güvenlik açığından 17’si komut dosyası çalıştırma motorlarını ve tarayıcıları (Internet Explorer ve Microsoft Edge) etkilemekte. Bu nedenle müşterilerin bilhassa bu uygulamaları İnternet bağlantılı aygıtlarda kullanıyorlarsa aygıtlarını güncellemeleri adeta bir mecburilik olarak belirtiliyor. Öteki üç farklı güvenlik açığı ise kimliği doğrulanmış kullanıcıların konuk sistemlerde rastgele kod çalıştırmasına müsaade veriyordu.

Şirket son kritik güvenlik açığının ne olduğunu şimdi açıklamış değil ve bu açıklar kullanılarak, müşterilerin rastgele bir istismara uğrayıp uğramadıkları ise muamma. Microsoft ayrıyeten bu güncelleme ile birlikte, FIDO Güvenlik Anahtarlarını etkileyen bir sorunu da çözdüğünü belirtiyor. Güncelleme ile ilgili henüz olumsuz bir rapor yer almadığını ve kullanıcılara bir an evvel sistemlerini güncellemelerinin önerildiğini de belirtelim.

Başa dön tuşu