Microsoft AirPods rakibi üretebilir!

Edinilen bilgilere nazaran Microsoft’un kablosuz bir kulaklık modeli üzerinde çalıştığı ve bu modelle Apple’ın kablosuz kulaklık modeli AirPods’a rakip olmak istediği öğrenildi.

Microsoft AirPods rakibi üretebilir!

Apple tarafından piyasaya sunulan kablosuz kulaklık modeli AirPods kullanıcılar ortasında çok tercih edilen bir eser olmayı başardı. Firma bu eserini birinci olarak piyasaya sunduğunda siparişleri yetiştirmekte bir oldukça zorlanmıştı. Apple kablosuz kulaklık modeli AirPods ile şuana kadar büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başardı ama öteki firmaların bu kulaklık modelinin yükselişini durdurmayı planladıkları ve bu tarafta çalışmalar yürüttükleri bilgilerine ulaşılıyor. Microsoft’un da bu firmalardan biri olarak AirPods’a rakip  kablosuz bir kulaklık üreteceği duyuldu.

Firmaya yakın kaynaklardan elde edilen bilgilerde, Microsoft’un Morrison kod ismi ile kullanıcılara sunacağı kablosuz kulaklık modelinin Surface Buds isminde olması bekleniyor. Firma kullanıcılarına sunduğu 349 dolar değerindeki Surface Headphones ile yakaladığı popülerliği, bu yeni kablosuz kulaklık modelinde sürdürebilmek açısından, modelin kullanıcılar için kolay taşınabilir bir kulaklık olması için çalışmalar yürüttüğü öğrenildi. Tıpkı AirPods’da olduğu üzere Microsoft’un da yeni kablosuz kulaklığının şarj özellikli bir taşıma haznesine sahip olacağı düşünülüyor. Firma tarafından bu hususla ilgili rastgele bir açıklama yapılmazken, kulaklığın nasıl bir görünüme sahip olacağı konusu ise şimdiden teknoloji sevenleri heyecanlandırmışa benziyor. Piyasaya sunulan birçok farklı kablosuz kulaklık modeline nazaran yüksek kaliteli bir seçenek oluşturacağı düşünülen bu kulaklık modelinin fiyatının 200 dolardan ucuz olacağı kullanıcılar tarafından pek düşünülmüyor.

Başa dön tuşu