iFixit’ten Samsung Galaxy Fold incelemesi geldi

Samsung’un katlanabilir amiral gemisinin kesimlerine ayrılışını birinci olarak görmesek de iFixit tarafından bunun yapılmasına birinci defa bakıyoruz. Uzmanlar Samsung’un bu yeni kategoride nasıl bir iş çıkardığına yakından bakarak fikirlerini sunuyor.

İncelemeye nazaran, Samsung donanımda mekanik modüllerin sağlam ve emniyetli olmasına odaklanmış ama bu odaklanma sırasında ekranın güvenilirliğini riske atan, tartışmalı kararlar almış. Aygıtın menteşesinin olduğu kısımlarda, üst ve altta OLED panelin kendisine ulaşılabilen, hatta altı açılabilecek kadar büyük boşluklar bulunuyor.

Foto Galeri | 4 Görsel Görüntüle

 

Cihazın ekranında altta ve üstte yer alan 7mm’lik boşluklardan dolayı bir sorun oluşursa, kullanıcı muhtemelen telefonu çöpe atarak daha kârlı bir atak yapmış olacaktır. Aygıtın en kıymetli modülü olan esnek ekran, hatırlarsanız iPhone X modeli ve sonrasında da çok yüksek fiyatlara değişiyordu.
iFixit’in pil değişimi için de gereksiz yere uğraştırıcı dediği aygıt, toplamda 10 üzerinden 2 tamir edilebilirlik skoru aldı. 

Başa dön tuşu