Microsoft’un çift ekranı Surface cihazı Android uygulamalarını destekleyecek

Bir müddettir Microsoft’un Surface markası altında çift ekranlı bir aygıt geliştirdiği söyleniyor. Hatta şirketin çalışanlarına bir prototip gösterdiği bile sav edildi. Yayınlanan yeni bir rapora nazaran ismi şimdi aşikâr olmayan bu aygıt 4:3 manzara oranına sahip iki 9 inç ekranla gelecek ve Android uygulamaları çalıştırabilecek.
Centaurus kod isimli aygıtın, Microsoft’un yeni Windows Core (WCOS) işletim sistemini kullancağı için Android uygulamalarını çalıştırabileceği söyleniyor. Lakin şirketin dağıtım yapmak için kendi uygulama mağazasını kurması ve geliştiricileri, uygulamalarını Google Play Hizmetleri olmadan çalışabilmeleri için elden geçirmeye ikna etmesi gerekecek.

Katlanabilir olacak

IHS Markit’in tedarik zincirinden edindiği bilgiler bununla sonlu değil. Pazar araştırması firması aygıtı “katlanabilir” olarak tanımladı lakin daha fazla ayrıntı vermedi. Microsoft’un çift ekranlı Surface aygıtının en erken 2020 yılının ilk çeyreğinde yahut birinci yarısında piyasaya süreceği de raporda yer alan detaylar ortasında.

Başa dön tuşu