MSI GT76 Titan oyuncu laptopu, iddiaya göre Core i9-9900K ile stabil 5GHz sunacak

MSI Titan serisi laptop ailesinin yeni üyesi GT76 Titan, kilitsiz, yani sürat aşırtma yapılabilir, masaüstü düzeyi Core i9 işlemciyle geliyor. MSI’ın savlarına nazaran sistem, 8 çekirdekli işlemciyi 5GHz suratında işlemciyi çok ısınmadan tutabiliyor.
Kısa müddet evvel masaüstü düzey işlemci ve soketli kesimlere sahip olarak karşımıza çıkan Alienware Area-51M modeli, emsal formda yeniden Core i9-9900K işlemcisini kullanıyor. Tıpkı MSI GT76 Titan üzere Alienware modeli de aslına laptop sınıfına girse de pek taşınabilir oldukları söylenemez.
MSI’ın sürat aşırtma yapmada sorun yaşamayacağını tez ettiği laptopu, dört fan ve 11 ısı borusuyla geliyor. Bu sistemi her yerden ısıyı basitçe dışarı atar hâle getirmek için her yerine açılan havalandırma alanlarını görmemek mümkün değil. MSI’ın açıklamasına nazaran aygıt iki kat daha fazla hava akımı sağlayacak ancak bu bilgide hangi aygıtla karşılaştırma yapıldı bilinmiyor.
Bir oyun bilgisayarında en dikkat çeken kesim diyebileceğimiz grafik kartı, bu ünitede GeForce RTX 2080. Şu an piyasadaki en düzgün kart olmayan RTX 2080, yeniden de ray tracing özelliğine ve tensor çekirdeklerine sahip. Bu türlü bir kasa içerisinde en azından çoklu grafik kartı yapılandırması ya da RTX 2080 Ti görmek daha güzel olurdu. Her halde, bu laptop oyunlar için üst düzey güce sahip.
Tasarımında otomobillerden esinlenilen GT76 Titan hakkında şimdi bir fiyatlandırma ya da satışa uygunluk bilgisi bulunmuyor. Donanımlara bakarak aygıtın son derece kıymetli olacağını söylemek ise yanlış olmaz.
Foto Galeri | 11 Görsel Görüntüle

Başa dön tuşu