Müthiş iddia: Huawei’nin HongMeng işletim sistemi Android’den %60 daha hızlı

ABD’nin ticaret yasağı uyguladığı Huawei kendi işletim sistemini çıkarmaya yönelik çalışmalarına sürat verdi. Küresel Times’ın yeni raporuna nazaran HongMeng isimli işletim sistemi şu anda Tencent, Oppo ve Vivo üzere şirketler tarafından ağır bir formda test ediliyor. Ayrıyeten beta test sürecine dahil olan farklı yerel üreticiler de var.
Huawei ve Tencent’in yeni işletim sisteminin daha fazla gelişmesi ve test edilmesi için bir ortaya geldiği bildiriliyor. Raporda yer alan en dikkat cazibeli ayrıntı ise Huawei’nin işletim sisteminin Android’den %60 daha hızlı olduğunun öne sürülmesi. Elbet ki bu çok büyük bir iddia ve yeni işletim sisteminin başarısı için hayati ehemmiyete sahip olabilir lakin ortada şimdi kâfi delil olmadığı için şimdilik “spekülasyon” olarak kabul etmek durumundayız.

HongMeng’in 1 milyon aygıta yüklendiği bildirildi

China Daily web sitesinden gelen bir öbür haberde ise, Huawei’nin HongMeng işletim sisteminin 1 milyon akıllı telefona yüklendiği belirtildi. Bilgilerin, Rosenblatt Securities isimli bir firma tarafından paylaşıldığı söyleniyor lakin bunların ne tıp cihazlar olduğuyla ilgili bir ayrıntı yok. Yani piyasaya sürülmeye hazır mı yoksa yalnızca test amaçlı mı olduğu şu an için bilinmiyor.

Başa dön tuşu