NetEase durmuyor: Şimdi de Halo Infinite’in ortak geliştiricisi SkyBox Labs’ı satın aldı

Uzun bir müddettir dijital oyun pazarına yatırımlarını sürdüren Çin merkezli NetEase Games, geçtiğimiz aylarda Detroit: Become Human ile tanıdığımız Quantic Deram satın alımıyla büyük ses getirmişti. Bu bağlamda global pazara açılmayı sürdüren firma, artık de Halo Infinite ve Fallout 76 gibi değerli oyunlarda imzası bulunan SkyBox Labs’ı satın aldı.

SkyBox Labs, NetEase Games’e katılıyor

2011 yılında kurulan Kanada merkezli SkyBox Lab, Halo 5, Halo Infinite, Age of Empires ve hatta Grandia II üzere oyunlarda ortak geliştirici olarak karşımıza çıktı. Yeni satın alım ile bir arada NetEase bünyesine dahil olacak stüdyo, NetEase ve stüdyonun üç kurucu ortağı Shyang Kong, Derek MacNeil ve Steven Silvester altında bağımsız olarak vazife yapmaya devam edecek.

Gerçekleştirilen duyuruda NetEase, yeni satın alımın finansal ayrıntıları hakkında şimdi bir bilgi paylaşmadı. SkyBox Labs’ın kurucu ortağı Shyang Kong ise, “Kanada’daki varlığımızı büyütmeye, mevcut ve gelecekteki ortaklarımızı desteklemeye ve dünyanın dört bir yanındaki en büyük oyun stüdyolarından kimileri için daha fazla AAA oyunu birlikte geliştirmeye kararlıyız.” kelamlarını lisana getirdi.

Ayrıca kıdemli isim, ”Tutkulu ve yaratıcı yetenekli bireylerden oluşan bir takım oluşturduk ve NetEase Games’e katılarak, yeni yaratıcı fırsatları takip etme planlarımızı hızlandırabileceğiz.” açıklamasında bulundu. 

Başa dön tuşu