Nike Fit uygulaması ayakkabı numaranızı tahmin edebiliyor

Yapay zekâ giderek daha fazla alanda kendisini göstermeye başladı. Artık eskisi üzere bir giysinin yahut ayakkabının üzerinize olup olmadığını kabinde denemenize gerek kalmayacak. Görsel zekâ bunu sizin yerinize yapabiliyor.

Akıllı ölçüm

Nike Fit uygulamasına yapılan yeni bir güncelleme ile telefonun kamerasını kullanarak ayakkabı numaranızı tam olarak ölçebilmek mümkün. Görsel yapay zekâ teknolojisi 13 noktadan topladığı görsel bilgiler ile makine öğrenme ve tavsiye algoritmalarını bir ortaya topluyor.

Ölçüm için kullanıcının duvara sırtını vermesi kamerayı yere paralel olacak biçimde ayak uçlarınızın çabucak önündeki bir noktaya sabitlemeniz gerekiyor. Uygulama gerekli süreçten sonra net bir halde ayak numaranızı verebiliyor. Ayrıyeten dünyada tıpkı numaraya sahip insan oranı da gösteriliyor.

Daha hassas ölçümler için belli Nike mağazalarında Nike Fit plakaları mevcut. Daha çok atletler üzere profesyonel kullanıcılar bu plakalardan faydalanabilecek. Uygulama hesabınıza ayak ölçünüzü kaydederek çevrim içi alışverişlerde başvurmanızı da sağlıyor. Nike Fit uygulaması şimdilik Kuzey Amerika kıtasında erişime açık.

 

Başa dön tuşu