Nokia 2.2 duyuruldu. İşte özellikleri ve fiyatı

Alt düzey akıllı telefon segmentinde daima yeni model çıkararak pazar hissesini büyütmeye çalışan HMD Küresel yeni bir Nokia telefonu ile karşımızda. Nokia 2.2 modeli hem uygun fiyat hem de Android One programıyla dikkat çekiyor.

Nokia 2.2 özellikleri ve fiyatı

5.7 inçlik LCD ekranında 1280×720 piksel çözünürlük sunan Nokia 2.2 modeli çentikli bir dizayna sahip. Son periyodun tasarım trendini yakalamış olsa da segmentine nazaran haliyle nispeten kalın çerçeveler sunuyor. Yan kısımda atanmış bir Google Assistant tuşu mevcut.

Modele 4 çekirdekli MediaTek Helio A22 yonga setinden güç alıyor. 2GB RAM/16GB depolama kapasitesi ve 3GB RAM/32GB depolama kapasitesi seçenekleri mevcut. Art kamera 13MP çözünürlüğünde iken ön kamera da 5MP çözünürlüğünde.

3000mAh kapasiteli batarya çıkarılabilir üslupta hazırlanmış. Böylelikle batarya verimliliğini kaybettiğinde değiştirme imkânı sunulmuş. Ayrıyeten renkli kapak seçenekleri de mevcut. Android One telefonu olduğu için iki büyük güncelleme garantisi var. Nokia 2.2 için 99 Avro başlangıç fiyatı belirlendi.

 

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu