Nubia Red Magic 3 süratli şarj dayanağı ile gelecek!

Oyun dalının yeterliden güzele taşınabilir platformlara gerçek kayıyor olması ile, oyun odaklı akıllı telefonların oldukça tanınan olduğunu söyleyebiliriz. Oyun telefonu diyebileceğimiz bu modellerden biri olan Nubia Red Magic 3, süratli şarj tüketimine neden olan oyunlara karşı, süratli şarj özelliği ile tedbir almış görünüyor. Şimdi resmi olarak tanıtılmayan telefonun süratli şarj özelliğinin bulunacağı argüman ediliyor. 

Nubia Red Magic 3, süratli şarj takviyesi ile gelecek!

Bilindiği üzere PC ve konsollarda ağır talep gören online imaller, taşınabilir platformlar için de yayınlanıyor. Fortnite’ı  ve PUBG üzere üretimler bunun en şimdiki örneklerinden. Mobil oyunların günümüzde hayli çok tutulması ile oyun odaklı akıllı telefonların da önü de açılmaya başladı.. Razer ile başlayan bu süreç Xiaomi, Huawei, Asus ve ZTE,  üzere firmaların takviyesi ile devam etti. ZTE’nin bir markası olan, Çin merkezli akıllı telefon üreticisi NubiaNubia Red Magic serisi bu bağlamda epey ilgi gördü.

Nubia, tasarımı ve özellikleriyle hayli tezli olan üçüncü modeli Nubia Red Magic 3 ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Performans testinde görüntülenen modelin Snapdragon 855 işlemci kullandığı görülüyor. Ayrıca 8 GB RAM kullanan test eserinin haricinde, modelin 12 GB’a kadar RAM seçeneklerinin olması bekleniyor. 128GB’lık dahili depolama alanıyla geldiğini bildiğimiz aygıt, 5000 mAh’lık bataryadan beslenecek. Bu da taşınabilir oyunların yüksek şarj tüketimi ile kullanıcıları üzmesini engelleyecek. Ayrıyeten telefonda soğutma işlemi ise fizikî bir fan sayesinde gerçekleşecek. Özellikle oyun sırasındaki ısınmalara karşı tesirli bir tahlil sunacağı düşünülen bu soğutma sisteminin çalışma suratı, ölçülen sıcaklığa nazaran dinamik olarak değişim gösterecek. Nubia Red Magic 3’ün bu manada da öncü bir aygıt olduğu söylenebilir.

Birçok oyun bilgisayarından daha yüksek bir yenileme suratına sahip 1080p çözünürlüklü ekranla geleceği bilinen aygıt, tıpkı zamanda 30W hızlı şarja sahip olması ile pazarda bir prensip imza atacak. Bu da telefonun yaklaşık olarak yarım saat içerisinde yüzde 50’den fazla şarj olabileceği manasına geliyor. Nubia Red Magic 3 ile ilgili ayrıntılı bilgiler geldikçe siz pahalı okuyucularımız ile paylaşmaya devam edeceğiz.

Başa dön tuşu