Oppo, ekran altı kamera teknolojili telefonu için yeni bir video ve tarih paylaştı

Oppo’nun ekran altı kamera teknolojisi geliştirdiğini geçtiğimiz haftalarda sizlere aktarmıştık. Hatta çabucak akabinde Xiaomi’den de gibisi bir teknolojinin duyurusu geldi. Bugün ise Oppo, yeni bir görüntü ile telefonlarının ön kamerada geçirdiği evrimi gözler önüne serdi. Ekran altında kamera teknolojili telefon da bunların en sonuncusu.

26 Haziran’da ortaya çıkıyor

Video, firmanın bugüne kadar kullandığı tüm ön kamera tahlillerini içeriyor. Çapraz açılan kameralı Reno modelleri ve dönen kameralı tahliller örnek olarak verilebilir. Son halka ise Oppo’nun yeni tanıtacağı ekran altında kamera teknolojisi olarak yerini alıyor. Ayrıyeten görüntü biterken 26 Haziran tarihinde düzenlenecek aktiflikte bu teknolojinin sergileneceği de aktarılıyor.

Oppo’nun MWC 2019 Shanghai için hazırlık yaptığı biliniyordu. 26-29 Haziran tarihleri ortasında gerçekleşecek olan MWC 2019 Shanghai aktifliğinin gözdelerinden biri hiç elbet Oppo’nun ekran altında kamera teknolojisi olacak. Tekrar de bitmiş bir eserden fazla prototip göreceğimizi hatırlatalım. Gelişimini tamamlayana kadar raflardaki yerini alamayacak.

Ön kamera için firmaların sayısız tahlil ürettiğine şahit olduk. Lakin ekran altında kamera teknolojisi tam olarak geliştiğinde standart haline gelecektir. Hatırlarsanız Oppo yöneticilerinden olan Brian Shen “Şimdilik olağan ön kamera performansı beklemek yanlışsız değil.” açıklaması yapmıştı. Neyse ki aktifliğe yalnızca iki gün kaldı. Teknolojinin hangi aşamada olduğu ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşmak için fazla beklememiz gerekmeyecek. Haberimize bahis olan görüntüyü aşağıdan izleyebilirsiniz.

Başa dön tuşu