Oppo’dan yarım daire biçiminde dönerek açılan ön kamera tasarımı

Akıllı telefon pazarının son derece zorlu bir rekabete sahne olduğu ortada. Dolayısı ile dalda kelam sahibi olmak isteyen şirketlerin Ar-Ge çalışmalarına önemli manada yatırım yapmaları gerekiyor. Huawei ve Oppo üzere Çinli üreticiler de araştırma ve geliştirmeye odaklanarak rakiplerinin bir adım önüne geçmeye çalışıyor.
Oppo kısa mühlet evvel ön kamera ile ilgili yeni bir patent daha aldı. Patent görselleri “tamamen çerçevesiz” ve gerçek manada “tam ekranlı” bir tasarım vadediyor. ABD Patent ve Marka Ofisi’ne sunulan patentte, yarım daire biçiminde bir ön kamera modülü tasvir edilmiş. Selfie kamerasını gizleyen bu modül ön kameraya muhtaçlık duyulduğunda dönerek açılıp-kapanabiliyor.

Oppo bu tasarımı ne vakit kullanacak?

2018 yılına uzanan patentte, yarım daire biçimindeki kamera modülünün, LED flaşa yahut diğer sensörlere mesken sahipliği yapıp yapmayacağından bahsedilmemiş. Şu an için Oppo’nun bu döner modülü akıllı telefonlarında ne zaman kullanacağını bilemiyoruz. Lakin şirketin bu yıl yahut önümüzdeki yıl çıkaracağı modellerde görme ihtimalimiz bulunuyor.

Başa dön tuşu