Oyun için en ideal nokta: Asus, 4K 32 inç mini-LED oyuncu monitörünü tanıttı

CES 2023’te kendisini duyurmak ve oyuncu montörlerine karşı rekabet etmek Asus’un bu yıl odaklandığı şey üzere görünüyor. Birinci olarak, şimdiye kadarki en yüksek yenileme suratına sahip monitör olan 540Hz ROG Swift Pro PG248QP’yi duyuran Asus, ROG Swift PG32UQXR ile en ülkü noktaya geri dönüyor üzere.

Ayakları yere basan güçlü monitör

Asus ROG Swift PG32UQXR, 540Hz üzere über bir amaçta bulunmuyor fakat 160Hz ile güçlü bir noktaya kendisini konumlandırıyor. 3840 x 2160 4K çözünürlüğündeki mini LED ekranı 32 inç büyüklüğünde olan yeni Asus ROG Swift, 1.000 nit parlaklığa ulaşabiliyor.

Asus ROG Swift PG32UQXR’nin öne çıkan öbür özelliği, her biri neredeyse 80Gbps’lik bant genişliği sunabilen iki adet DisplayPort 2.1 portuyla geliyor olması. Ayrıyeten eserde iki adet HDMI 2.1 bağlantı noktası ve bir USB hub da bulunuyor.

Elbette standart bir kullanıcı DP 1.4’te bulunan görsel sıkıştırma (DSC) ile büsbütün kayıpsız bir formda sıkıştırılmamış imaj transferi sunan DP 2.1 ortasındaki farkı anlayıp anlayamadığı konusu bir muamma fakat Asus’un bu tahlili daha yüksek bant genişliğine sahip GPU’ları karşılamak için şimdiden geleceğe hazır. Asus şimdi bir fiyatlandırma ve çıkış tarihi açıklamadı lakin önümüzdeki aylarda eserin piyasaya girmesini bekleyebiliriz.

Başa dön tuşu