Pixel 7 sorunları bitmiyor: Şimdi de görüntülü arama kalitesi düştü

Google Pixel 7 serisi kullanıcıları, aygıtlarında yeni sıkıntılar ile müsabakaya devam ediyor. Çıktığı günden bu yana sıkıntılarla boğuşan Pixel 7 ve 7 Pro, artık de görüntülü görüşme hatalarıyla gündemde.

Pixel 7 kullanıcıları manzaralı aramaların kalitesinden şikayetçi

Bildirilenlere nazaran Pixel 7 sahipleri, Google Meet, Telegram, Instagram ve Whatsapp üzere uygulamaların görüntülü arama kalitesinde enteresan bir sorun keşfetti. Sorun hakkında Reddit platformunda paylaşımda bulunan kullanıcılar, görüşmelerde bulanık ve lekeli bir görüntü ile karşılaştıklarını söylüyor.

Yeni sorunun, başlangıçta Google Meet’in görüntü kalitesi sınırlamalarından kaynaklandığı düşünülüyordu. Fakat öbür uygulamalarda da baş göstermesi, okları Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’ya çevirmiş durumda. Ayrıyeten bu sorunun Ekim ayından bu yana çeşitli kullanıcılar tarafından lisana getirildiği belirtiliyor.

Google, artan kullanıcı şikayetlerine karşı şimdi resmi bir açıklama paylaşmadı. Yeni sorunun donanımdan fazla yazılımsal bir ezaya işaret ettiğini söyleyebiliriz. Bu nedenle yazılım devi, önümüzdeki günlerde Pixel aygıtlar için yeni bir düzeltme paylaşabilir.

Başa dön tuşu