Watch Dogs:Legion’ın senaryosu, 20’ye yakın alternatifle gelecek

Ubisoft’un Watch Dogs ismiyle çıkaracağı üçüncü oyun olacak Watch Dogs Legion, serinin birinci iki oyunnda yönettiğimiz ana karakterlerin tersine rastgele bir ana karaktere sahip olmayacak. Karşımıza çıkan rastgele bir NPC’yi denetim edebileceğimiz oyunda, bilinmeyen casuslardan eski kiralık katillere kadar uzanan geniş bir yelpazedeki karaktere istikamet vereceğiz.

Teknolojik manada üstesinden nasıl gelinecek bilinmez fakat oyunda yer alan dinamikleri açıkta bırakmamak ismine Watch Dogs:Legion’ın senaryosu 20’ye yakın alternatif barındıracak.

 

EDGE isimli dergiye konuşan oyunun yaratıcı direktörü Clint Hocking, Watch Dogs:Legion’da tıpkı ses aktörünün seslendirdiği karakterleri bir ortada görsek bile NPC’lere ilişkin seslerin birebir olmayacağını belirtmiş.

Hocking yaptığı açıklamada:

“Ortada oyunun sinematiklerini başlatacak bir baş kahraman ve yardımcı oyuncu takımı yok. Legion’ın senaryosunun 20 alternatifi var. Herkes farklı replikler söylüyor. Farklı karakterler, kişilikler, seslendirmeler göreceğinizi söz etmek istiyorum. Fotogrametri (farklı açılardan çekilmiş birden fazla imgenin birleştirerek 3 boyutlu bir imaj elde edilmesi) prosedürü sayesinde düzinelerce yüz taraması yaptık ve sahip olduğumuz animasyon teknolojileri ile bu yüzleri karıştırarak binlerce farklı karakter yarattık. İster gizemli bir bâtın casusu isterseniz güvercin besleyen bir teyzeyi denetim edin, kıssa büsbütün size ilişkin olacak.” tabirlerini kullanmış.

Hocking’in açıklamaları bugüne kadar oyunlarda yaşadığımız tecrübelerden çok daha farklılarını taahhüt ediyor. Pc’ler bir yana günümüz konsol donanımları ile üstteki savların ne kadarının gerçekleştirilebileceğini görmek için ise 6 Mart 2020’yi beklememiz gerekecek. Gelişmeler için bizi takip edin.

Başa dön tuşu