PlayStation 5 ön satış fiyatı sızdırıldı!

Tüm dünyada severek oynanan PlayStation oyun konsolunun yenisi uzun vakittir bekleniyor. Vakit geçtikçe PS5‘in çıkış tarihi ve özellikleri daha da merak konusu oluyor. Sonunda PS5‘in ön sipariş fiyatı aşikâr oldu.

PS5 geliyor! PlayStation 5 ön satış fiyatı belirli oldu!

Bu yıl yakın vakitte çıkması planlanan PS5 için şimdi net bir tarih verilmedi. Lakin bir internet sitesinde ön siparişe açılan PS5 tüm dikkatleri üzerine çekti.

Bir teknoloji firmasının resmi İsveç web sitesinde Sony PlayStation 5 ön sipariş fiyatı 9,999 İsveç Kronu olarak paylaşıldı. Lakin PlayStation 5‘in satış fiyatının resmi olmadığı ve aygıtın çıkacağı vakte yakın değişebileceği görülüyor. Bu fiyat oranı ülkemizde yaklaşık olarak 5.770 TL‘ye tekâbül ediyor. Tabi vergileri de üzerine ekleyecek olduğumuzda fiyatın daha da yüksek olacağı âşikar.

PS5 Özellikleri neler?

PlayStation 5, 8 çekirdekli 7 nanometrelik 2 mikro mimarisini kullanan üçüncü kuşak AMD Ryzen tabanlı bir CPU ve ışın izleme teknolojisini destekleyen AMD Radeon Navi tabanlı bir GPU tarafından güçlendirilecek.

8K grafikler ve fizikî medya takviyesi olacak ve “çarpıcı biçimde farklı bir ses deneyimi” sunacak yeni 3D ses teknolojisinin de CPU’nun bir kesimi olacak.

Konsol ayrıyeten solid-state drive yani katı hal diskine sahip olacak. Şu anda PC’de mevcut olan tüm SSD’lerden daha süratli bant genişliğine sahip olacağı belirtilen bu SSD uzun yükleme müddetlerini ve oyun içindeki süratli seyahat müddetlerini kısaltacak ve oyuncuların çok oyunculu maçlara daha süratli girmelerini sağlayacak.

Başa dön tuşu