Microsoft, Steam üzerindeki oyun seçeneklerini çoğaltacak

Microsoft biraz şaşırtan olsa da, rakip platformu olan Steam‘in işlerini kolaylaştıracak bir karar verdi. Şirketten yapılan açıklamalara nazaran bundan bu türlü Steam mağazasında çok daha fazla Xbox Game Studios oyunu kullanıcılara sunulacak.

Oyuncuların seçenekleri çoğalacak

Microsoft bu oyunları klasik olarak sadece Windows ve konsollar için Xbox Live aracılığıyla dağıtıyordu. Fakat şirket yetkilileri kullanıcılara, oyunlarını alabilecekleri öteki platformlar seçenekleri de sunmak için Steam mağazasında daha fazla oyuna yer verileceğini belirtiyorlar. Xbox markasının lideri Phil Spencer konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada: “Amacımız, Xbox Game Studios PC oyunlarımızı Windows’taki kendi Microsoft Mağazamız da dahil olmak üzere birçok mağazada kullanıma sunmak. Biz, kullanıcılara PC oyunlarını nereden alacaklarını seçme hakkı vermemiz gerektiğini düşünüyoruz.” sözlerini kullandı.

Microsoft, milyonlarca PC oyuncusunun oyunlarını Steam’den almayı tercih ettiğini ve onlardan daha fazla seçenek istedikleri konusunda geri bildirim aldıklarını kabul ediyor. Spencer, Microsoft’un çok yakın bir sürede onlarca Xbox Game Studios oyununu Steam mağazasına ekleneceğinin muştusunu de verdi.

Başa dön tuşu