Pokemon GO benzeri Stranger Things oyunu geliyor

Konum tabanlı artırılmış gerçeklik oyunu dendiğinde birinci akla gelen hiç elbet Pokemon GO oluyor. Popülerliği sayesinde geliştiricisi Niantic’e değerli çıkar sağlayan yeni oyun tipi, öteki firmalarında dikkatini çekti. Örneğin Next Games tarafından geliştirilen The Walking Dead: Our World buna örnek olarak verilebilir.

E3 konferansına katılan Netflix de Stranger Things için hali hazırda sunulan oyunlar hakkında konuştuktan sonra yeni bir oyun daha geleceğini duyurdu. Platformun tanınan dizisi Stranger Things için pozisyon tabanlı artırılmış gerçeklik oyunu geliyor. Gerisinde da Next Games var.

2020 yılında Android ve iOS’a çıkacak

Yeni Stranger Things, Google Haritalar entegrasyonu sayesinde oyuncuların kendi bölgelerinde oynamasına imkan tanıyor. Dizinin karanlık dünyası Upside Down artırılmış gerçeklik ile sunulacak. Arkadaşlarınızla gruplar kurarak Upside Down içerisinde bulunan yaratıklara karşı savaşacaksınız.

Firma tarafından pozisyon tabanlı RPG/yapboz oyunu olarak tanımlanan yeni Stranger Things oyunu, dizinin sevenlerinin varsayım edilebileceği üzere 1980’li yıllar temasında olacak. Velhasıl Stranger Things’deki arkadaşlık ve fantastik canavarlarla savaşma ruhunun gerçek hayata taşınması amaçlanıyor.

Yeni oyun hakkında sırf kapak fotoğrafı paylaşıldı. Hülasa elimizdeki bilgiler epey kısıtlı. Oyunun 2020 yılında iOS ve Android için sunulması planlanıyor. Diziyi takip edenler için üçüncü dönemin ise 4 Temmuz tarihinde yayınlanacağını hatırlatalım.

Başa dön tuşu