Profesyonel Nakliyat Hizmetleri

 
Hayat kaideleri bizi daima sürükler durur. İş değişikliği, yer değişikliği ömrümüzden ömür alır. Her yer değişikliğinde taşınmak bize büyük zahmet ve dert verir. Taşınma sürecinde yaşanan aksilikler hayatımızı zindan eder. Kimi durumlarda aksilikler üst üste gelir ve zahmetten çıkarız. Taşınma sürecinde kahır çekmek istemiyorsanız nakliyat işini bu alanda profesyonel hizmet veren firmalara vermelisiniz. Maalesef günümüz insanı birinci etapta cebini düşündüğü için en ucuz fiyat teklifini yapan firmaya binlerce liralık eşyalarını teslim ediyor. Merdiven altı kurulan kaçak göçek iş yapan nakliyat firmaları mağduriyetler yaratmaktadır. Nakliyat işiniz kabusa dönsün istemiyorsanız bu mevzuda dikkatli olmalısınız. Örneğin internette;  izmir meskenden konuta nakliyat  firması ararken hangi firmaları seçmelisiniz çok dikkatli olmalısınız.
Peki nakliyat firması seçerken neler kriter olarak alınmalı. İzmir meskenden meskene nakliyat firması olarak bu hususta sizi çabucak bilgilendirelim. Aktaracağımız bilgiler bu bahiste bilgi sahibi olmanız ve mağduriyetler yaşamamanız içindir. Nakliyat konusunda uzun yıllar edindiği bilgileri bizlerle paylaşan  izmir meskenden meskene nakliyat firması  yetkililerine çok teşekkür ediyoruz.

Örneğin İzmir şehiriçi nakliyat firması olarak nakliyat firması tutarken şu konulara dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.
1- Fiyat araştırması yapın. Karşınıza çıkan size en uygun fiyatı veren firmaya çabucak karar vermeyin. En uygun fiyatı veren birinci 5 firmayı belirleyip bu firmalar ortasında kıyaslama yapın. Size en âlâ hizmeti hangisinin verebileceğini kritik edip ona nazaran seçim yapmalısınız.
2- Firmanın hizmetleri hakkında bilgi alın. Ambalajlı nakliyecilik, sigortalı nakliyat, asansörlü meskenden konuta nakliye izmir hizmetlerinin hangisine sahipler. Üçünü birden veren firmaları tercih etmelisiniz. Ambalaj sistemi eşyalarınızın çizilme, kırılma ve kirlenme üzere durumlarını en az seviyeye indirir. Sigortalı nakliyecilikte eşyalarınız sigortalıdır. Ziyan gören eşyaların bedelini sigorta şirketinden tanzim edersiniz. Asansörlü nakliyatta eşyalar kısa müddette inançlı bir biçimde taşınır.
3- Firmanın referans durumunu inceleyin. Etrafınızda daha evvelden bu firma ile çalışmış kimse var mı? Firma hakkında yapılan şikayet durumlarını inceleyin. Firmanın referanslarını araştırın. Müşteri memnuniyet prensibine nazaran hizmet veren, bilindik uzman firmaları tercih edin.
4- Firmanın deneyim durumunu test edin. Yeni kurulmuş firmalar deneyim konusunda eksiktir. Çalışacağınız nakliyat firmasının esaslı olmasına ve uzun yıllardır nakliyat hizmeti veriyor olmasına dikkat edin. Ekipmanlarını bünyesinde tutan, maaşlı çalışan çalışanı olan firmalar nakliyat maliyetlerini düşürdükleri için size uygun fiyat teklifinde bulunabilirler.
5- Bütün ayrıntıları evvelden konuşun. Fiyat, taşınma günü, taşınma saati, taşınmanın olağan mi yoksa asansörlü mü olacağını evvelden konuşun. Sigortalı nakliyecilik hizmeti verdiğini söyleyip kelamımız senettir diyen firmalara prestij etmeyin. Eşyaları taşımadan evvel kesinlikle sigortalattırın ve elinize resmi bir evrak alın. Aksi taktirde eşyalarınız ziyan gördüğü vakit ziyan gören eşyalarınızın bedelini ödememek için türlü mazeretler uydurabilirler.
6- Süreç bitmeden muhakkak para ödemeyin. Parayı peşin ödeme üzere bir yanlışa düşmeyin. Aksi taktirde eşyanızı taşıyacak firmanın peşinde
koşarsınız. Paranızı peşin aldıkları için işi ağırdan alabilirler ve erteleyebilirler. Ortaya öbür iş alıp sizin işinizi gecikmeli yapabilirler.
7- Taşınma bittikten sonra kesinlikle ziyan gören eşyalarınızı tespit edip bunu firmadan talep edin. Taşınma esnasında olur bu türlü kazalar deyip yumuşak yüzlü olmayın. Başlangıçta ne konuştuysanız süreç bittikten sonra konuştuklarınızı hayata dökün. Zararınızı karşılamadıkları vakit ödeme yaparken eksik ödeyin. Hakkınızı sonuna kadar savunun.
8- Firma ile mutabakat yaparken eşyaların montaj ve demontaj durumlarını peşin konuşun. Kimi firmalar taşıma süreci bittikten sonra montaj sürecini yapmadan fiyat talep edebilir. Bir an evvel parasını alıp sizi sıkıntılarla baş başa bırakmak isteyebilirler. Bu duruma müsaade etmeyin. Eşyalarınızın montajını yapmadan ödeme yapmayın.

Başa dön tuşu