PS5 DualSense İçin ‘Kablosuz Güncelleme’ Özelliği Yayınlandı

Sony, PlayStation 5 sahiplerinin en büyük sorunlarından bir tanesini çözdü. PlayStation 5’in oyun kolu DualSense, artık kablosuz olarak güncellenebilecek. Evet, her şeyi kulaklıklara bile kablosuz olarak bağlanabilen DualSense, bugüne kadar kablosuz olarak güncellenemiyordu…

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, 2020 yılında piyasaya sürdüğü PlayStation 5 ile oyun dünyasında adeta devrim yarattı. Bir yandan oyunlarda tavan yapan grafik kalitesi, diğer taraftan ise DualSense isimli yeni oyun kolu, ‘yeni nesil’ oyun çağını başlattı. Ancak DualSense‘in önemli bir eksiği vardı. Oyuncu kumandasına sunulan yazılım güncellemeleri, ne yazık ki kablosuz olarak yapılamıyordu. Konsol sahiplerinin güncelleme için kablolu bağlantı kurmaları gerekiyordu. Bu, küçük bir sorun gibi gözükse de tam oyun keyfine başlanacağı sırada yerinizden kalkıp DualSense’i PS5’e kablo ile bağlamanız ve güncellenmesini bekleyip öyle yerinize geri dönmeniz gerektiği anlamına geliyor. Kettle’ı bile akıllı telefondan kontrol edebildiğimiz bir çağda biraz fazla eski teknoloji…

Oyuncuların sesine kulak veren Sony, nihayet bu konuyla ilgili bir adım attı. PlayStation 5 için yeni bir yazılım güncellemesi yayınlayan Sony, bu güncelleme ile DualSense’in kablosuz olarak güncellenmesine imkan tanıdı. Kullanıcılar artık, yıllardır sorun yaşadıkları kablolu güncelleme zorunluluğundan kurtulmuş oldular.

Xbox’lardaki özellik, nihayet PlayStation 5’e gelmiş oldu

PlayStation 5

Sony’nin konsol sektöründeki tek bir rakibi var o da Microsoft. ABD’li teknoloji devi, Xbox için kablosuz kumanda güncellemelerini çok önceden sunmuştu. Bugün geldiğimiz noktada PlayStation 5’in yeni nesil Xbox’lardan en büyük eksiklerinden bir tanesi de giderilmiş oldu. 

PlayStation Kullanıcılarının Şubat Ayında En Çok İndirdikleri Oyunlar Belli Oldu: Hogwarts Legacy Zirvede

DualSense’in kablosuz olarak güncellenecek olması, kullanıcıların deneyimini iyileştirecek gibi görünüyor. Kullanıcılar eskiden yaşadıkları sorunları artık yaşamayacaklar.

PlayStation VR2 Türkiye’de Satışa Çıktı: Fiyatı PS5’ten Daha Pahalı!

Kaynak :
https://www.gizchina.com/2023/03/13/wireless-update-for-ps5-controllers-fixes-major-dualsense-complaint/

Başa dön tuşu